Pomoc samoživitelce než děti vezmou do školky

Trutnov / Sbírku organizuje Renata Portová

{}

Pomoc samoživitelce než děti vezmou do školky

0 %

Vybráno 40 157 Kč z 30 000 Kč
Zbývá -1061 dnů
Sbírka byla ukončena 02. července 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsem matka dvou dětí – Radečka (5 let) a Rozálky (3 roky). Na děti jsem od října 2019 sama. Společné soužití s jejich otce nebylo pro výchovu dětí vhodné, rozhodla jsem se proto udělat razantní krok. Nyní bydlím i s dětmi již 7 měsíců v azylovém domě.

Moje současná životní situace je opravdu špatná. V dubnu jsem přestala pobírat rodičovský příspěvek na dceru Rozálii a můj současný měsíční příjem je 4 154 Kč. Nárok na dávky hmotné nouze budu mít až v červenci. Otec dětí alimenty neplatí, i když je má vyměřené. Výživné vymáhám soudně, ale stále bezúspěšně.

Věřím, že se moje situace zase zlepší a budu si moct s dětmi najít pěkné bydlení. S vaší pomocí bych chtěla vybrat finance na kauci a na 1. nájemné v samostatném bydlení, kam směřuji pod vedením sociální služby.

Nemám nikoho, kdo by mi v mojí životní situaci pomohl. Mám strach, že kvůli nedostatku peněz přijdu o bydlení a ztratím děti. Oba potřebují chodit do speciální školky, protože Radkovi byl diagnostikován syndrom ADHD a Rozálka má vývojovou vadu řeči. Do školky mi je vezmou až od září, do té doby nemůžu nastoupit do práce.

Tímto bych vás chtěla poprosit o pomoc, abychom s dětmi mohli začít znovu. Všem dárcům předem děkuji, opravdu to mou životní situaci pomůže vyřešit.

Sbírka byla založena na základě doporučení sociálního pracovníka.

Sbírku již podpořilo 31 dárců

„vím jaké to je ...“
2 000 Kč — Líba před 3 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 221 Kč — Monika před 3 lety

„Posílám pár trojek pro štěstí a přeji ať je tvá situace alespoň o trosku lepší :)“
3 333 Kč — Honza P. před 3 lety

2 000 Kč — Roman Š. před 3 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Podívejte, Renáto, myslím, že si to za to, co věnujete svým dětem zasloužíte. Pevně doufám, že tohle bude nový, skvělý začátek pro vás všechny. Jděte dál!“
373 Kč — ? před 3 lety

200 Kč — David Dvořák před 3 lety

„Hodne stesti. Jana“
13 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Hodně štěstí“
121 Kč — Petr před 3 lety