Pomoc pro Věru – Sestru roku s roztroušenou sklerózou

Čáslav / Sbírku organizuje Mgr. Věra Suchá zc.manzes@ev.ahcus

{}
0 %

Pomoc pro Věru – Sestru roku s roztroušenou sklerózou

Vybráno 380 553 Kč z 340 000 Kč
Zbývá 34 dnů
112 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 24. října 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Zdravím, jmenuji se Věra, je mi 46 let a jsem zdravotní sestra. K povolání sestřičky mě přivedla v 18 letech moje diagnóza – roztroušená skleróza. V té době bylo o nemocnění málo informací a já chtěla zjistit, co je zač.

V březnu letošního roku se můj život obrátil úplně jiným směrem. Onemocněla jsem covid-19 a měsíc jsem bojovala v nemocnici doslova o život. Doma na mě ve strachu co bude dál čekal manžel a 2 dospívající dcery.

Měsíc jsem byla upoutána na lůžko a nestála na nohou. Můj celkový zdravotní stav se kvůli tomu výrazně zhoršil a já z nemocnice odjížděla na invalidním vozíku. Vděčná, že jsem živá. Začala jsem na sobě pracovat, abych se mohla znovu postavit na vlastní nohy.

S pomocí manžela a fyzioterapeutů jsem šla tvrdě za svým cílem. Každodenní rehabilitace přinesla své ovoce, se cvičením a rehabilitací jsem se dokázala z vozíku zvednout a jsem schopna s pomocí chodítka ujít pár kroků.

Chůze mě aktuálně trápí nejvíce, je velmi namáhavá. Mám problémy se ztrátou síly v nohách, jsou tuhé a brní mě. To vše vede ke zvýšení celkové únavy, což začalo negativně ovlivňovat i můj psychický stav.

Momentálně mi dělá obtíže ujít i kratší vzdálenost. Mým velkým přáním je zakoupení neurostimulátoru WalkAide. Přístroje, který mi umožní prodloužit dobu, kdy budu moci poskytovat péči pacientům v ambulantním prostředí v Kutné Hoře, poté bych se i ráda vrátila na alespoň pár služeb do nemocničního prostředí v Kolíně.

Unikátní neurostimulátor WalkAide, který vás vrátí do běžného života, je impuls k lepší chůzi. Přístroj mi umožňuje plynulejší chůzi díky elektrickým impulsům, které aktivují svaly zvedající při pohybu špičky nohou. Omezí se tím zakopávání. Přístroj ale zdravotní pojišťovny nehradí.

Ráda bych se jako donedávna aktivní člověk vyhnula plné invaliditě. Rehabilitační pomůcka mi výrazně usnadní jak profesní, tak osobní život. Dále bych chtěla absolvovat speciální intenzivní rehabilitační program, který bohužel nehradí zdravotní pojišťovna. Pokud by se podařilo cílovou částku překonat, pořídím si ještě odlehčený invalidní vozík pro event. rychlý přesun.

Jsem zdravotní sestra, nemůžu být doma. Vždy jsem pomáhala ostatním, teď naopak potřebuji pomoc sama. Celý svůj profesní život pomáhám ostatním. V roce 2011 mě pacienti nominovali na titul Sestra roku. V této prestižní soutěži jsem zvítězila a získala nejen titul Sestra roku ale také titul Sestra mého srdce.

Svou práci miluji a budu vděčná, když se budu moci opět vrátit zpět do původních zajetých kolejí a budu moci pomáhat lidem. S WalkAidem, rehabilitací a Vaší pomocí to půjde rychleji. Vážím si každé Vaší pomoci a předem moc děkuji.

Mgr. Věra Suchá

Děkuji za Vaši pomoc a finanční podporu

Děkuji za Vaši pomoc a finanční podporu

16. 09. 2021

Velmi Vám všem děkuji za Vaši finanční podporu, za krásné vzkazy a ještě větší motivaci. Moc si toho vážím !

Ráda bych ve sbírce i nadále pokračovala. Pokud se vybere nad požadovanou částku dostatek financí , budu vybírat mezi dvěma NEUROSTIMULÁTORY. Rozdíl je mimo jiné i v ceně. Druhý neurostimulátor budu mít zapůjčený a velmi ráda se s ním předvedu :-) Potřebuji nejen kvalitu chůze, abych tady mohla být pro pacienty i podporující rodinu v plné síle :-)

Jsem Vám moji milí dárci moc vděčná. Děkuji !!

 

Před RHB

Před RHB

16. 09. 2021

čekám na Lokomat :-)

Můj výkon :-)

Můj výkon :-)

16. 09. 2021

Uf... 800 metrů se zátěží :-)

Partneři sbírky 1

Dana Krásová

Patronkou sbírky je paní Dana Krásová, zdravotní sestra chirurgické JIP 1 Ústřední vojenské nemocnice v Praze.

Sbírku již podpořilo 518 dárců

1 000 Kč — Petr včera

200 Kč — Kornasovi před 4 dny

„Držím palce, ať jste brzy fit.“
373 Kč — Gabriela před 4 dny

„Moc vám přeji uzdravení, držím pěsti a možná vím o něčem, co by mohlo pomoct k rychlejší rekonvalescenci, jsem taky sestra. Napiste mi sonadaniecova@seznam.cz“
500 Kč — Soňa před 4 dny

„Pro Věrku, ať je brzy zase fit...“
1 000 Kč — Ola před 4 dny

„Hodně štěstí i sil přeji!“
300 Kč — Marcela před 4 dny

373 Kč — Dana Calábková před 5 dny

„Věruško, držím Vám moc pěstičky, jste velká bojovnice. “
2 112 Kč — Jitka z Kolína před 5 dny

„Věrko, držíme palce! Naplňující práce je pro náš život moc důležitá. 😉“
1 221 Kč — Martin a Jana z Hradce před 5 dny

121 Kč — Anonymní dárce před 5 dny

Další běžící sbírky

Kmenové buňky pro Luboše s ALS
73 %

Kmenové buňky pro Luboše s ALS

Abychom s Kristiánem zůstali spolu doma
70 %

Abychom s Kristiánem zůstali spolu doma

100 kroků zpátky do života
42 %

100 kroků zpátky do života