Pomoc pro Věru – Sestru roku s roztroušenou sklerózou

Čáslav / Organizer: Mgr. Věra Suchá zc.manzes@ev.ahcus

{}
0 %

Pomoc pro Věru – Sestru roku s roztroušenou sklerózou

Amount raised 418 897 Kč of 340 000 Kč goal
Left -857 days
123 % z původního cíle
The campaign has ended 24. October 2021

Help by sharing

Milí dárci, jste úžasní! Sbírka pokračuje dál. Před pár dny jsem měla možnost vyzkoušet si jiný neurostimulátor, který je ještě více šitý na míru a vice pomáhá. Při nášlapu mi zvedá nejen špičku, ale i koleno. Stimulace je nesrovnatelně znát. To vše se ale odráží na ceně, která je 730 tisíc korun na obě nohy. S vaší podporou mám naději, že na přístroj dosáhnu! Všem děkuji.

Zdravím, jmenuji se Věra, je mi 46 let a jsem zdravotní sestra. K povolání sestřičky mě přivedla v 18 letech moje diagnóza – roztroušená skleróza. V té době bylo o nemocnění málo informací a já chtěla zjistit, co je zač.

V březnu letošního roku se můj život obrátil úplně jiným směrem. Onemocněla jsem covid-19 a měsíc jsem bojovala v nemocnici doslova o život. Doma na mě ve strachu co bude dál čekal manžel a 2 dospívající dcery.

Měsíc jsem byla upoutána na lůžko a nestála na nohou. Můj celkový zdravotní stav se kvůli tomu výrazně zhoršil a já z nemocnice odjížděla na invalidním vozíku. Vděčná, že jsem živá. Začala jsem na sobě pracovat, abych se mohla znovu postavit na vlastní nohy.

S pomocí manžela a fyzioterapeutů jsem šla tvrdě za svým cílem. Každodenní rehabilitace přinesla své ovoce, se cvičením a rehabilitací jsem se dokázala z vozíku zvednout a jsem schopna s pomocí chodítka ujít pár kroků.

Chůze mě aktuálně trápí nejvíce, je velmi namáhavá. Mám problémy se ztrátou síly v nohách, jsou tuhé a brní mě. To vše vede ke zvýšení celkové únavy, což začalo negativně ovlivňovat i můj psychický stav.

Momentálně mi dělá obtíže ujít i kratší vzdálenost. Mým velkým přáním je zakoupení neurostimulátoru WalkAide. Přístroje, který mi umožní prodloužit dobu, kdy budu moci poskytovat péči pacientům v ambulantním prostředí v Kutné Hoře, poté bych se i ráda vrátila na alespoň pár služeb do nemocničního prostředí v Kolíně.

Unikátní neurostimulátor WalkAide, který vás vrátí do běžného života, je impuls k lepší chůzi. Přístroj mi umožňuje plynulejší chůzi díky elektrickým impulsům, které aktivují svaly zvedající při pohybu špičky nohou. Omezí se tím zakopávání. Přístroj ale zdravotní pojišťovny nehradí.

Ráda bych se jako donedávna aktivní člověk vyhnula plné invaliditě. Rehabilitační pomůcka mi výrazně usnadní jak profesní, tak osobní život. Dále bych chtěla absolvovat speciální intenzivní rehabilitační program, který bohužel nehradí zdravotní pojišťovna. Pokud by se podařilo cílovou částku překonat, pořídím si ještě odlehčený invalidní vozík pro event. rychlý přesun.

Jsem zdravotní sestra, nemůžu být doma. Vždy jsem pomáhala ostatním, teď naopak potřebuji pomoc sama. Celý svůj profesní život pomáhám ostatním. V roce 2011 mě pacienti nominovali na titul Sestra roku. V této prestižní soutěži jsem zvítězila a získala nejen titul Sestra roku ale také titul Sestra mého srdce.

Svou práci miluji a budu vděčná, když se budu moci opět vrátit zpět do původních zajetých kolejí a budu moci pomáhat lidem. S WalkAidem, rehabilitací a Vaší pomocí to půjde rychleji. Vážím si každé Vaší pomoci a děkuji.

Děkuji za Vaši pomoc a finanční podporu

16. 09. 2021

Velmi Vám všem děkuji za Vaši finanční podporu, za krásné vzkazy a ještě větší motivaci. Moc si toho vážím !

Ráda bych ve sbírce i nadále pokračovala. Pokud se vybere nad požadovanou částku dostatek financí , budu vybírat mezi dvěma NEUROSTIMULÁTORY. Rozdíl je mimo jiné i v ceně. Druhý neurostimulátor budu mít zapůjčený a velmi ráda se s ním předvedu :-) Potřebuji nejen kvalitu chůze, abych tady mohla být pro pacienty i podporující rodinu v plné síle :-)

Jsem Vám moji milí dárci moc vděčná. Děkuji !!

 

Před RHB

16. 09. 2021

čekám na Lokomat :-)

Můj výkon :-)

16. 09. 2021

Uf... 800 metrů se zátěží :-)

Patrons 1

Dana Krásová

Patronkou sbírky je paní Dana Krásová, zdravotní sestra chirurgické JIP 1 Ústřední vojenské nemocnice v Praze.

568 donations

“Dobrý den paní Věrko, moc držíme palce a přejeme brzké uzdravení. To Vám přeje spolubojovnice s touto "společnicí" a její obětavá a trpělivá rodina. ”
200 Kč — Zdenka 2 years ago

5 000 Kč — Jiřina J. 2 years ago

“Přeji Vám mnoho sil! ♥️”
373 Kč — Anonymous donor 2 years ago

373 Kč — Zdeněk Sýkora 2 years ago

“Paní Věro, přejeme Vám hodně sil v boji s nemocí a brzké uzdravení.”
1 000 Kč — Jiří Kuběnka 2 years ago

“Přeji brzké uzdravení a hodně sil! ❤️❤️❤️👍👍👍”
2 112 Kč — Marťa z Bohumínské městské 2 years ago

“B+K+M”
333 Kč — Iva 2 years ago

1 000 Kč — Helena Havelková 2 years ago

373 Kč — Anonymous donor 2 years ago

373 Kč — Anonymous donor 2 years ago

Discover more

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!
1 %

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou
15 %

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou

No good deed goes unpunished
28 %

No good deed goes unpunished