Pomoc pro Lukáše a jeho rodinu

Hodonín, Žeraviny / Sbírku organizuje Renata Evren zc.liame@nerveataner

{}
0 %

Pomoc pro Lukáše a jeho rodinu

Vybráno 65 441 Kč z 300 000 Kč
Zbývá 73 dnů
22 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 02. prosince 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Renata a chtěla bych vám říct o příběhu mého kamaráda Lukáše a jeho rodiny. Lukáš společně s Markétou vychovávají dvě děti 4letou Sofinku a 2letého Lukáška. Lukáš pracoval jako pendler – svářeč v Německu.

Osudný červnový den se měl vracet domů za svojí rodinou, ale bohužel se domů už nevrátil. Při práci na střeše propadl z výšky 7 metrů přímo na beton.

Lukáš své rodině předtím postavil dům, ale bohužel ho nestačil dokončit.

Pojďme společně pomoci Markétě, aby mohla dokončit práce na domě a připravit vhodné podmínky pro návrat těžce zraněného manžela.

Lukáš si poranil zejména horní část těla. Utrpěl několik zlomenin, otevřené zlomeniny rukou, ty jsou dokonce tak vážná, že je dle doktorů již nikdy nebude moc plně používat. Zlomená žebra mu propíchla plíci a druhá plíce je pohmožděná. Přišel o slezinu a ledvinu, druhá ledvina mu zůstala, ale podle posledních zpráv nebude fungovat, a proto je na dialýze. V budoucnu existuje možnost transplantace. Lukáš však také utrpěl vážné zranění hlavy, byl dvakrát resuscitován, jeho mozek zůstal chvíli bez kyslíku. Na mozku se mu dělaly obrovské otoky a musela mu být z každé strany kost lebeční odoperována.

Po měsíci v umělém spánku mu lékaři diagnostikovali vigilní koma – neboli apalický syndrom. Což je syndrom, o kterém se moc nepíše, má minimálně pozitivních konců. Dostane se z něj jen malé procento pacientů s tím, že už mají trvalé následky. Lukyho stav je v současnosti tedy takový, že nevnímá, nehýbe se, nemluví a je na dýchacím přístroji. Ve dne je bdělý a v noci spí, dokáže otevřít oči, ale nefixuje pohled na nic a na nikoho, nereaguje na slova.

Luky potřebuje péči odborného lékařského personálu, jelikož je u něj nutná dialýza a má tracheotomii.

Příjem rodiny je v této chvíli nulový, protože jediný jejich příjem byl právě ten Lukáše. Markétě skončila rodičovská dovolená a nyní se nemůže vrátit do zaměstnání, protože tráví spoustu času v nemocnici, kde s Lukášem, jako zdravotní sestra cvičí. Pomozme jim na jejich nelehké cestě alespoň tak, že se bude mít Luky kam vrátit.

Lukáš svůj boj o život bohužel prohrál ...

17. 09. 2021

Organizátorka sbírky pro rodinu paní Evren nás informovala o tom, že Lukáš svůj boj o život bohužel dnes ráno prohrál.  Upřímnou soustrast rodině, tým znesnáze21

 

Sbírku již podpořilo 109 dárců

253 Kč — Anonymní dárce před 15 hodinami

1 221 Kč — LS před 18 hodinami

2 000 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

123 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

373 Kč — PP před 3 dny

252 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

„Hodně sil.“
1 000 Kč — Veronika před 3 dny

373 Kč — Sabina před 3 dny

373 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

500 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

Další běžící sbírky

Kmenové buňky pro Luboše s ALS
73 %

Kmenové buňky pro Luboše s ALS

Abychom s Kristiánem zůstali spolu doma
70 %

Abychom s Kristiánem zůstali spolu doma

100 kroků zpátky do života
42 %

100 kroků zpátky do života