Pomoc pro Lukáše a jeho rodinu

Hodonín, Žeraviny / Sbírku organizuje Renata Evren

{}

Pomoc pro Lukáše a jeho rodinu

0 %

Vybráno 143 869 Kč z 300 000 Kč
Zbývá -965 dnů
Sbírka byla ukončena 02. prosince 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Renata a chtěla bych vám říct o příběhu mého kamaráda Lukáše a jeho rodiny. Lukáš společně s Markétou vychovávají dvě děti 4letou Sofinku a 2letého Lukáška. Lukáš pracoval jako pendler – svářeč v Německu.

Osudný červnový den se měl vracet domů za svojí rodinou, ale bohužel se domů už nevrátil. Při práci na střeše propadl z výšky 7 metrů přímo na beton.

Lukáš své rodině předtím postavil dům, ale bohužel ho nestačil dokončit.

Pojďme společně pomoci Markétě, aby mohla dokončit práce na domě.

Lukáš si poranil zejména horní část těla. Utrpěl několik zlomenin, otevřené zlomeniny rukou, ty byly dokonce tak vážná, že je dle doktorů již nikdy nebude moc plně používat. Zlomená žebra mu propíchla plíci a druhá plíce byla pohmožděná. Přišel o slezinu a ledvinu. Lukáš také utrpěl vážné zranění hlavy, byl dvakrát resuscitován, jeho mozek zůstal chvíli bez kyslíku. Na mozku se mu dělaly obrovské otoky a musela mu být z každé strany kost lebeční odoperována.

Po měsíci v umělém spánku mu lékaři diagnostikovali vigilní koma – neboli apalický syndrom. Což je syndrom, o kterém se moc nepíše, má minimálně pozitivních konců. Dostane se z něj jen malé procento pacientů s tím, že už mají trvalé následky.

Dne 17. 09. 2021 Lukáš svůj boj o život bohužel prohrál. 

Příjem rodiny je v této chvíli nulový, protože jediný jejich příjem byl právě ten Lukáše. Pomozme jim na jejich nelehké cestě dokončit dům tak, aby měla Markéta s dětmi kde bydlet.

Lukáš svůj boj o život bohužel prohrál ...

17. 09. 2021

Organizátorka sbírky pro rodinu paní Evren nás informovala o tom, že Lukáš svůj boj o život bohužel dnes ráno prohrál.  Upřímnou soustrast rodině, tým znesnáze21

 

Sbírku již podpořilo 125 dárců

70 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 869 Kč — olin před 3 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 000 Kč — TEREBO s.r.o. před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

250 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

500 Kč — Dominik Tóth před 3 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Přejeme hodně sil!“
500 Kč — Kolářovi před 3 lety