Pomoc obětavému tatínkovi šesti dětí

Vysoké Mýto / Sbírku organizuje Jarmila Radimecká zc.satirac.kh.hnhc@akcemidar.alimraj

{}
0 %

Pomoc obětavému tatínkovi šesti dětí

Vybráno 123 Kč z 30 000 Kč
Zbývá 26 dnů
0 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 12. února 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Otci 6 dětí, Romanovi, je 44 let. V loňském roce se u matky dětí zhoršovaly zdravotní komplikace až do té míry, že už bylo nemyslitelné, že Roman zvládne pečovat o manželku, děti, domácnost a chodit při tom do zaměstnání.

Od května minulého roku je tak jeho manželka a maminka dětí umístěna na psychiatrickém oddělení v Havlíčkově Brodě. Byl jí stanoven 4. stupeň příspěvku na péči a nyní se pro ni hledá vhodné pobytové zařízení. Návrat do rodiny již bohužel není možný.

Otec dlouhé roky pracuje v Tescu ve Vysokém Mýtě, kde se mu podařilo domluvit brigádu i nejstaršímu synovi. Bohužel však v poslední době i sám tatínek Roman není zdravotně v pořádku. Zřejmě stres a vyčerpání zapříčinili nechutenství, zhubl 12 kg. Je v pracovní neschopnosti, ale snaží se vše i nadále zvládat.

Kromě zdravotních problémů, se kterými se potýká sám Roman i některé z dětí je velkým problémem bydlení rodiny. Mají pronajatý byt 2+1, který majitel vybudoval v provizorních podmínkách ve sklepní části domu. V domě je více bytů, majitel se o ně nestará, neřeší havarijní stav vodovodního potrubí, elektrických rozvodů atp. Rodině z horního bytu neustále teče stropem voda, tvoří se plíseň. Roman několikrát ročně byt maluje, ale plíseň je hned zpátky.

Pojďme pomoci tatínkovi Romanovi a jeho rodině najít jiné, vyhovující bydlení. Výtěžek sbírky bude využit k zaplacení kauce a prvních nájmů.

V komunikaci s majitelem bytu Romanovi pomáhá i sociální pracovnice, ale je to těžké. Majitel stále slibuje nápravu, nicméně výsledky se dlouhodobě nedostavují. Vytápění elektřinou je rovněž finančně neúnosné.

Otec dětí manželku často navštěvuje, což pro něho představuje další finanční výdaje a ze svých příjmů není schopen ušetřit. Rodina je doplácena dávkou hmotné nouze z čehož si ovšem na kauci a první nájemné také odložit rozhodně nemůže.

Na otci stále zůstala veškerá péče o děti a domácnost. Denně vaří teplá jídla, stará se, aby děti chodily čistě oblečené. Snaží se je zapojovat do chodu domácnosti a vede je k samostatnosti.

2 nejstarší synové navštěvují odborná učiliště, dcera Valerie chodí na speciální školu, ostatní děti na základní školu. U několika dětí řeší tatínek Roman různé zdravotní komplikace.

Pojďme rodinu společně podpořit a umožnit jim přestěhovat se do důstojných podmínek.

Sbírka byla puštěna na doporučení sociálního pracovníka spolupracující organizace.

Sbírku již podpořilo 1 dárců

123 Kč — Anonymní dárce před 4 hodinami

Další běžící sbírky

Pomozme nemocné rodině válečného veterána
34 %

Pomozme nemocné rodině válečného veterána

Invalidní vozík pro maminku Olgu
77 %

Invalidní vozík pro maminku Olgu

Usnadněme sourozencům život s cystickou fibrózou
98 %

Usnadněme sourozencům život s cystickou fibrózou