Pomoc obětavému tatínkovi šesti dětí

Vysoké Mýto / Zbierku organizuje Jarmila Radimecká zc.satirac.kh.hnhc@akcemidar.alimraj

{}
0 %

Pomoc obětavému tatínkovi šesti dětí

Vybraných 8 908 Kč z 30 000 Kč
Zostáva -832 dní
30 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 12. apríl 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Otci 6 dětí, Romanovi, je 44 let. V loňském roce se u matky dětí zhoršovaly zdravotní komplikace až do té míry, že už bylo nemyslitelné, že Roman zvládne pečovat o manželku, děti, domácnost a chodit při tom do zaměstnání.

Od května minulého roku je tak jeho manželka a maminka dětí umístěna na psychiatrickém oddělení v Havlíčkově Brodě. Byl jí stanoven 4. stupeň příspěvku na péči a nyní se pro ni hledá vhodné pobytové zařízení. Návrat do rodiny již bohužel není možný.

Otec dlouhé roky pracuje v Tescu ve Vysokém Mýtě, kde se mu podařilo domluvit brigádu i nejstaršímu synovi. Bohužel však v poslední době i sám tatínek Roman není zdravotně v pořádku. Zřejmě stres a vyčerpání zapříčinili nechutenství, zhubl 12 kg. Je v pracovní neschopnosti, ale snaží se vše i nadále zvládat.

Kromě zdravotních problémů, se kterými se potýká sám Roman i některé z dětí je velkým problémem bydlení rodiny. Mají pronajatý byt 2+1, který majitel vybudoval v provizorních podmínkách ve sklepní části domu. V domě je více bytů, majitel se o ně nestará, neřeší havarijní stav vodovodního potrubí, elektrických rozvodů atp. Rodině z horního bytu neustále teče stropem voda, tvoří se plíseň. Roman několikrát ročně byt maluje, ale plíseň je hned zpátky.

Pojďme pomoci tatínkovi Romanovi a jeho rodině najít jiné, vyhovující bydlení. Výtěžek sbírky bude využit k zaplacení kauce a prvních nájmů.

V komunikaci s majitelem bytu Romanovi pomáhá i sociální pracovnice, ale je to těžké. Majitel stále slibuje nápravu, nicméně výsledky se dlouhodobě nedostavují. Vytápění elektřinou je rovněž finančně neúnosné.

Otec dětí manželku často navštěvuje, což pro něho představuje další finanční výdaje a ze svých příjmů není schopen ušetřit. Rodina je doplácena dávkou hmotné nouze z čehož si ovšem na kauci a první nájemné také odložit rozhodně nemůže.

Na otci stále zůstala veškerá péče o děti a domácnost. Denně vaří teplá jídla, stará se, aby děti chodily čistě oblečené. Snaží se je zapojovat do chodu domácnosti a vede je k samostatnosti.

2 nejstarší synové navštěvují odborná učiliště, dcera Valerie chodí na speciální školu, ostatní děti na základní školu. U několika dětí řeší tatínek Roman různé zdravotní komplikace.

Pojďme rodinu společně podpořit a umožnit jim přestěhovat se do důstojných podmínek.

Sbírka byla puštěna na doporučení sociálního pracovníka spolupracující organizace.

Havárie vody

04. 02. 2022

Bohužel, došlo k tomu, čeho jsme se již dlouho obávali - v bytě Romana prasklo ve zdi vodovodní potrubí. Rodina nestačí vytírat podlahu, voda stále přibývá. Majiteli byly zaslány fotografie, poslal do bytu údržbáře, ale ten pouze poradil, že vodu mají vypínat, když ji nepoužívají. Zároveň z horního bytu přibývá voda na stropě, všude se tvoří plíseň... Požádali jsme o spolupráci při hledání bytu organizaci Romodrom, tak snad se již konečně zadaří...:)

Zbierku dosiaľ podporili 21 darcov

777 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

45 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

500 Kč — Petra Ruthová pred 2 rokmi

45 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

45 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

45 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

250 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

62 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

55 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

72 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi