Pohon k vozíku pro mamku Petru

Kladno / Sbírku organizuje Lucie Smolíková

{}
0 %

Pohon k vozíku pro mamku Petru

Vybráno 51 496 Kč z 50 000 Kč
Zbývá -38 dnů
103 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 24. srpna 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Péťu už někteří znáte z předchozí sbírky, kde jsme jí a klukům pomohli se odpíchnout a postavit na vlastní nohy.

S pomocí sbírky si Petra pořídila invalidní vozík, mohla poslat kluky na letní tábor a zařídila si částečně bezbariérové bydlení, aby jim spolu bylo líp.

Bohužel teď ovšem potřebuje naši pomoc znovu. Petra je mladá usměvavá maminka, která žije sama se svými dvěma syny. Už několikrát se dokázala statečně poprat s nepřízní osudu a z její tváře přitom nikdy nezmizel úsměv, který k ní patří. Lékaři Petře odhalili závažné dlouhodobé onemocnění – mozečkovou cerebelární ataxii s pozdním nástupem

Nemoc doprovází silný třes, ovlivňuje motoriku celého těla a má vliv na řečPéťa je odkázaná na různé zdravotní pomůcky včetně chodítka, bez kterého by se nemohla samostatně pohybovat.

Petra pravidelně cvičí a podstupuje rehabilitace v Kladrubech , ale bohužel i přesto se její stav moc nelepší. Jsou potom dny, kdy ani chodítko není ten správný pomocník a musí přijít na řadu invalidní vozík. Petřina nemoc je doprovázena velkým třesem rukou a celého těla, proto na na manuální vozík bez cizí pomoci zcela neovládá. To, co pro ostatní je běžné a samozřejmé, je pro Péťu stonásobně náročné a mnohdy i zcela nereálné. :(

Jak sbírka pomůže?

Její situaci by mohl vyřešit elektrický pohon k vozíku, který však pojišťovna neproplácí a Petra jako samoživitelka na něj nemá šanci ušetřit.

Pomozte nám prosím dát Petře křídla a svobodu pohybu. Z celého srdce všem neskonale děkuji za Petru a její syny Honzíčka a Pepíčka, protože oni svou maminku potřebují nejvíc.

Děkuji,  kamarádka Lucka


Díky Vám všem !!!

24. 08. 2023

Krásný dobrý den,
ani nedokážu popsat ,jak moc jsme šťastná ,že se to povedlo vybrat navíc v tak krátkou dobu, to je prostě úplně neskutečné jak lidi nejsou lhostejní a dokáží pomoct. Jsem úplně dojatá. děkujeme! Lucie 

poděkování

24. 08. 2023

Zdravíme všechny dárce <3

Z celého srdce všem neskonale děkujeme. Nejde ani slovy popsat ,co právě cítíme a jak moc si toho vážíme. S obrovskou pokorou a vděčností děkujeme všem. Jste všichni neskuteční a se srdcem na pravém místě. Je úžasné vědět a cítit ,že lidé nejsou lhostejni jeden k druhému a dokáží pomoct a v tomto případě navíc za tak krátký čas! Jste úžasní !

Petra si tak bude smět dovolit nový pohon, který jí požene zase o krok dál.

Vaše dary tedy poslouží na elektrický pohon k invalidnímu vozíku a za zbytek by Péťa ráda dovybavila kluky na nový školní rok.

Z celého srdce všem děkuji

s láskou Lucka Smolíková


Sbírku již podpořilo 64 dárců

455 Kč — Alča před měsícem

250 Kč — Anonymní dárce před měsícem

150 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Držím palce ať vše zvládnete. “
2 500 Kč — Anonymní dárce před měsícem

500 Kč — Anonymní dárce před měsícem

2 000 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Péťo, drž si stále úsměv na rtu. “
500 Kč — Blanka, Adam a Barča před měsícem

„Jste obrovsky statečná! Přeji Vám sílu na každodenní boj. A ať jste i přes všechny těžkosti šťastná se svými dětmi! “
500 Kč — Monika před měsícem

252 Kč — Jana před měsícem

„Je to hanba našeho státu,cizím cpe miliardy a na vlastní lidi kašle. Hodně sil a drž se“
500 Kč — Honza před měsícem