Aby bylo líp!

Lány / Sbírku organizuje Lucie Smolíková zc.manzes@1891akleduoc

{}
0 %

Aby bylo líp!

Vybráno 102 000 Kč z 95 000 Kč
Zbývá -317 dnů
107 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 22. dubna 2020

Sbírce pomůžete i sdílením

Petra Černá je mladá usměvavá maminka, která žije sama se svými dvěma syny. Už několikrát se dokázala statečně poprat s nepřízní osudu a z její tváře přitom nikdy nezmizel úsměv, který k ní patří.

Teď bohužel zasáhla do jejího života další těžká rána. Lékaři odhalili závažné dlouhodobé onemocnění – mozečkovou cerebelární ataxii s pozdním nástupem. Nemoc doprovází silný třes, ovlivňuje motoriku celého těla a má vliv na řeč. Péťa je odkázaná na různé zdravotní pomůcky včetně chodítka, bez kterého by se nemohla samostatně pohybovat. Momentálně je v rehabilitačním centru v Kladrubech, kde pilně denně cvičí, rehabilituje a chodí na logopedii.

Tahle statečná bojovnice ví, že musí fungovat především jako maminka pro své dva syny, se kterými jí pomáhá rodina. S čím jí rodina bohužel nedokáže více pomoci, jsou finance, které potřebuje na další léčbu. Cílová částka 95 tisíc korun pomůže uhradit náklady spojené s léčbou a umožní Petře zafinancovat letní tábor pro syny.

Petra je skromná mladá žena, která si nikdy nestěžuje, byť nemá mnoho. Teď potřebuje pomoc nás ostatních, aby vše zvládla. Věřím, že se nám to společně podaří a pomůžeme Petře, aby jí bylo lépe!

Z celého srdce všem neskonale děkuji za Petru a její syny Honzíčka a Pepíčka, protože oni svou maminku potřebují nejvíc.

Děkuji, 

kamarádka Lucka

Obrovské poděkování všem

Obrovské poděkování všem

15. 04. 2020

moji milí JSME V CÍLI !

Nejde ani slovy vyjádřit to jak moc bych chtěla všem poděkovat !

Poděkovat z celého srdce za to ,že nejste lhostejní a že tolik moc jste všichni pomohli a to ne jen penězi ale i psychickou podporou.Děkuji !

Tři měsíce utekly jako voda. Péťa se mezi tím vrátila domů z Kladrub a musela se naučit fungovat v domácím prostředí plném barier.Ale musím říct,že i přesto že to není vůbec snadné ,tak vše zvládá a snaží se bojovat a zlepšovat každý den.I přes situaci která je teď všude kolem nás neztrácí sílu a poctivě cvičí doma jak jen to v domácím prostředí jde.Hodně jí pomáhá její rodina a synové.

Bohužel její zdravotní stav už tak dobré zprávy nemá..Petry stav se maličko zhoršuje víc než se předpokládalo a čeká jí další vyšetření v Motole a bohužel i invalidní vozík ( na který mimo jiné půjde i poměrná část sbírky ) jako pomocník pro horší dny.Ale já pevně doufám a věřím,že se vše začne lepšit a že pomohou i slíbené lázně.

Poslední obrovské poděkování za tak velkou podporu a pomoc. Děkuji za to že lidé nezapomínají být lidmi a myslí jeden na druhého .Děkuji za to co jsme společně dokázali.

Neskonale si toho všeho vážím a věřím že zase BUDE LÍP ! <3

„Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí. Kdo myslí jenom na sebe, ochudí jiné o sebe, ochudí sebe o jiné, zakrní a zahyne.“
 J. Werich

Díky!

Díky!

13. 02. 2020

Petra už je zpátky doma z Kladrub u svých chlapců.

V Kladrubech strávila tři měsíce každodenního cvičení a trénovaní a dokonce má i svůj rekord v plavání kde uplavala 500m za krásných 30 minut!  

Teď Péťu čeká ještě další vyšetření v Motole,takže držíme všechny palce co máme!

Návrat Petry do reality běžného života  v bytě plném barier není vůbec snadný.Třes v těle a rukou a špatná chůze se zhoršují a věci ,které jsou pro nás tak automatické a běžné jsou najednou tak těžké a stojí mnoho úsilí.

Petra je ale neskutečně silná a statečná bojovnice!

Všem moc děkuje za to jak na ní myslíte,jak jí podporujete a za tolik příspěvků  posíláte.

obrovské díky všem !

moc si toho vážíme

Sbírku již podpořilo 214 dárců

322 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Přejeme, ať je brzo líp.“
4 978 Kč — Hokejová síň Lány a Hokejový klub Lány před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

„S úctou a obdivem Ernest “
1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Tak ještě jednou alespoň malinko.. moc vám fandím! Držte se!“
100 Kč — Linda a Majda před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

„aby bylo líp! od spolku baráčníků z Lán“
2 200 Kč — spolek baráčníků Lány před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

Další běžící sbírky

Nevzdávám se! Ochrnutý záchranář se znovu učí chodit
52 %

Nevzdávám se! Ochrnutý záchranář se znovu učí chodit

Podpora pro nemocnou samoživitelku
47 %

Podpora pro nemocnou samoživitelku

Větší auto pro Michálka
76 %

Větší auto pro Michálka