Aby bylo líp!

Lány / Sbírku organizuje Lucie Smolíková

{}
0 %

Aby bylo líp!

Vybráno 102 000 Kč z 95 000 Kč
Zbývá -1249 dnů
107 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 22. dubna 2020

Sbírce pomůžete i sdílením

PetraČerná je mladá usměvavá maminka, která žije sama se svými dvěma syny. Užněkolikrát se dokázala statečně poprat s nepřízní osudu a z její tvářepřitom nikdy nezmizel úsměv, který k ní patří.

Teďbohužel zasáhla do jejího života další těžká rána. Lékaři odhalili závažnédlouhodobé onemocnění – mozečkovou cerebelární ataxii s pozdním nástupem. Nemocdoprovází silný třes, ovlivňuje motoriku celého těla a má vliv na řeč. Péťaje odkázaná na různé zdravotní pomůcky včetně chodítka, bez kterého by senemohla samostatně pohybovat. Momentálně je v rehabilitačním centru vKladrubech, kde pilně denně cvičí, rehabilituje a chodí na logopedii.

Tahlestatečná bojovnice ví, že musí fungovat především jako maminka pro své dvasyny, se kterými jí pomáhá rodina. S čím jí rodina bohužel nedokáže vícepomoci, jsou finance, které potřebuje na další léčbu. Cílová částka 95 tisíckorun pomůže uhradit náklady spojené s léčbou a umožní Petře zafinancovat letní tábor pro syny.

Petraje skromná mladá žena, která si nikdy nestěžuje, byť nemá mnoho. Teď potřebujepomoc nás ostatních, aby vše zvládla. Věřím, že se nám to společně podaří apomůžeme Petře, aby jí bylo lépe!

Zcelého srdce všem neskonale děkuji za Petru a její syny Honzíčka a Pepíčka,protože oni svou maminku potřebují nejvíc.

Děkuji, 

kamarádka Lucka

Pozdrav

05. 05. 2021

Péťa Vás s dětmi moc zdraví. V loňském roce dostala bezbariérový velký byt od města, kde bylo potřeba udělat ještě hodně úprav a to hlavně koupelny a kuchyně. Takže část peněz šla hlavně do bytu. Pořídila si kuchyň, sporák, myčku a sušičku, lino do obýváku a kuchyně a dětem dovybavila pokoje. Také bohužel musela už pořídit i invalidní vozík, který jí slouží v horších dnech. Stálé ještě čerpá peníze z daru i na doplňky stravy, které jí tedy dost pomáhají.

Díky sbírce se jí ozvala paní Nováčková a nabídla tábor od IZS pro oba kluky a ti byli opravdu nadšení a moc se jim tam líbilo. Dokonce zařídili i odvoz kluků tam i zpět. Níže přikládáme i fotografii.

Petřin stav je někdy horší a někdy lepší, hodně jí pomáhají lázně, na které se letos opět těší koncem školního roku.

Celá sbírka splnila účel, protože se mají opravdu lépe! Zdraví Petře nikdo nedokáže opravit, ale když je ona s dětmi lépe zajištěná, tak je to prostě všechno rázem snadnější.

Velké díky všem!

Obrovské poděkování všem

15. 04. 2020

moji milí JSME V CÍLI !

Nejde ani slovy vyjádřit to jak moc bych chtěla všem poděkovat !

Poděkovat z celého srdce za to ,že nejste lhostejní a že tolik moc jste všichni pomohli a to ne jen penězi ale i psychickou podporou.Děkuji !

Tři měsíce utekly jako voda. Péťa se mezi tím vrátila domů z Kladrub a musela se naučit fungovat v domácím prostředí plném barier.Ale musím říct,že i přesto že to není vůbec snadné ,tak vše zvládá a snaží se bojovat a zlepšovat každý den.I přes situaci která je teď všude kolem nás neztrácí sílu a poctivě cvičí doma jak jen to v domácím prostředí jde.Hodně jí pomáhá její rodina a synové.

Bohužel její zdravotní stav už tak dobré zprávy nemá..Petry stav se maličko zhoršuje víc než se předpokládalo a čeká jí další vyšetření v Motole a bohužel i invalidní vozík ( na který mimo jiné půjde i poměrná část sbírky ) jako pomocník pro horší dny.Ale já pevně doufám a věřím,že se vše začne lepšit a že pomohou i slíbené lázně.

Poslední obrovské poděkování za tak velkou podporu a pomoc. Děkuji za to že lidé nezapomínají být lidmi a myslí jeden na druhého .Děkuji za to co jsme společně dokázali.

Neskonale si toho všeho vážím a věřím že zase BUDE LÍP ! <3

„Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí. Kdo myslí jenom na sebe, ochudí jiné o sebe, ochudí sebe o jiné, zakrní a zahyne.“
 J. Werich

Díky!

13. 02. 2020

Petra už je zpátky doma z Kladrub u svých chlapců.

V Kladrubech strávila tři měsíce každodenního cvičení a trénovaní a dokonce má i svůj rekord v plavání kde uplavala 500m za krásných 30 minut!  

Teď Péťu čeká ještě další vyšetření v Motole,takže držíme všechny palce co máme!

Návrat Petry do reality běžného života  v bytě plném barier není vůbec snadný.Třes v těle a rukou a špatná chůze se zhoršují a věci ,které jsou pro nás tak automatické a běžné jsou najednou tak těžké a stojí mnoho úsilí.

Petra je ale neskutečně silná a statečná bojovnice!

Všem moc děkuje za to jak na ní myslíte,jak jí podporujete a za tolik příspěvků  posíláte.

obrovské díky všem !

moc si toho vážíme

Sbírku již podpořilo 214 dárců

322 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Přejeme, ať je brzo líp.“
4 978 Kč — Hokejová síň Lány a Hokejový klub Lány před 3 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„S úctou a obdivem Ernest “
1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„Tak ještě jednou alespoň malinko.. moc vám fandím! Držte se!“
100 Kč — Linda a Majda před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„aby bylo líp! od spolku baráčníků z Lán“
2 200 Kč — spolek baráčníků Lány před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety