Podpořte s námi děti se zdravotním hendikepem

celá ČR / Sbírku organizuje Světlo rodin z.ú.

{}

Podpořte s námi děti se zdravotním hendikepem

0 %

Vybráno 3 746 Kč z 150 000 Kč
Zbývá -23 dnů
Sbírka byla ukončena 01. února 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Všem lidem prospívá dopřát čas od času duši uvolnění. Odpočinek totiž obnovuje životní sílu...

– Seneca, římský filozof, 4 - 65 př. n. l.

Rodiny s dětmi s ohroženým vývojem jsou vystaveny enormní zátěži. Jde především o 24hodinovou péči o dítě s postižením a o zvládání nároků, které na rodinu klade současná společnost včetně zhoršující se ekonomicko-sociální situace. Děti těchto rodin trpí různými formami poruch autistického spektra, Downůvým syndromem, Aspergerovým syndromem, vývojovou dysfázií a mnoha dalšími diagnózami. Navíc rodin, které pečují o dítě s postižením, přibývá. 

Spokojený a klidný život dítěte je pro správné fungování rodiny, ve které žije dítě s postižením, stěžejní. Děti s postižením jsou velmi citlivé na jakékoliv změny a na vnější podněty nezřídka reagují velmi výrazně.

K tomu, aby se děti uvolnily, získaly nové zkušenosti, návyky a schopnosti reagovat na nové situace, pomáhají různé typy terapií a terapeutických aktivit. 

Jak sbírka pomůže?

My, ve Světle autismu/rodin, pracujeme s dětmi na bázi terapeutických her a muzikoterapií, které jsou dětmi i rodiči velmi oblíbené a vyhledávané. K tomu, abychom dokázali dětem zajistit terapeuty na celý rok, však potřebujeme vaši pomoc.

Hodina práce terapeuta stojí 650,- korun, a i když se rodiče na financování podílejí, potřebujeme více než 150 tisíc korun k tomu, abychom zabezpečili kontinuitu poskytování terapií dětem, pro které jsou terapeutické hry a muzikoterapie důležitou součástí jejich životů.

Prosím, podpořte nás na naší cestě.

Děkujeme.

Co je hodně a co málo?

26. 04. 2023

Co pro vás znamená slovíčko "hodně"? Hodně radosti, štěstí, zdraví, peněz, přátel? A co slovíčko "málo"? Málo trápení, soužení, špatných zkušeností? Máte hodně radosti nebo málo? Hodně štěstí nebo málo? Hodně peněž nebo málo? Jak to změřit?

Uklidním vás - nic z toho se nedá změřit. Ne, ani ty peníze ne, jakkoliv je můžete počítat stále dokola. Pro někoho jsou tisíce malými sumami, pro jiného stokoruna velkou částkou. Záleží pouze na tom, kdo z nich se cítí naplněnější a tím i šťastnější.

Naše děti takto nepřemýšlí. Pro naše děti je důležité, aby se cítily bezpečně, svobodně a milované. Naše děti vědí, že právě to jsou ty nejvyšší hodnoty. Váš dar - v jakékoliv hodnotě - pomůže tomu, abychom bezpečí, svobodu a lásku udržovali a dávali dál.


Pečeme cukroví

15. 12. 2022

Naše Barunka už je velká slečna a ráda mamince pomáhá. Nemůže proto chybět ani u pečení cukroví! Šikulka Barunka peče nejraději perníčky, které voní skořicí, badyánem a hlavně - Vánocemi! Ptáte se, co ji baví nejvíce? Samozřejmě, ochutnávání! :-)

Pomoc, odkud ji nečekáme

23. 11. 2022

Davídek je nemocný. A to není u chlapce, který trpí hlubokou poruchou autistického spektra v kombinaci s dalšími onemocněními, vůbec nic jednoduchého. Maminka se stará ve dne, v noci a pomalu jí ubývá sil. Našel se však zdatný pomocník! Psík Laki, který je Davídkovým velkým kamarádem a pomocníkem, si vzal na starost dohled nad nemocným. Nehne se od něj na krok a když Davídek něco potřebuje, oznámí to Laki starostlivým štěknutím.

Každý z nás potřebuje občas pomoci a naše mámy nejvíc. Děkujeme Vám, že nás podpoříte darem v této sbírce.

Partneři sbírky 1

z-koprivy.cz
Partnerem sbírky je e–shop z-koprivy.cz a jeho zákazníci.

Sbírku již podpořilo 4 dárců

1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Díky za to, co děláte.“
2 000 Kč — Tom před rokem

„<3 <3 <3 “
373 Kč — Anonymní dárce před rokem

373 Kč — Anonymní dárce před rokem