Podpořte s námi děti se zdravotním hendikepem

celá ČR / Sbírku organizuje Světlo rodin z.ú.

{}
0 %

Podpořte s námi děti se zdravotním hendikepem

Vybráno 2 746 Kč z 150 000 Kč
Zbývá 280 dnů
2 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 31. prosince 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Všem lidem prospívá dopřát čas od času duši uvolnění. Odpočinek totiž obnovuje životní sílu...

– Seneca, římský filozof, 4 - 65 př. n. l.

Rodiny s dětmi s ohroženým vývojem jsou vystaveny enormní zátěži. Jde především o 24hodinovou péči o dítě s postižením a o zvládání nároků, které na rodinu klade současná společnost včetně zhoršující se ekonomicko-sociální situace. Děti těchto rodin trpí různými formami poruch autistického spektra, Downůvým syndromem, Aspergerovým syndromem, vývojovou dysfázií a mnoha dalšími diagnózami. Navíc rodin, které pečují o dítě s postižením, přibývá. 

Spokojený a klidný život dítěte je pro správné fungování rodiny, ve které žije dítě s postižením, stěžejní. Děti s postižením jsou velmi citlivé na jakékoliv změny a na vnější podněty nezřídka reagují velmi výrazně.

K tomu, aby se děti uvolnily, získaly nové zkušenosti, návyky a schopnosti reagovat na nové situace, pomáhají různé typy terapií a terapeutických aktivit. 

Jak sbírka pomůže?

My, ve Světle autismu/rodin, pracujeme s dětmi na bázi terapeutických her a muzikoterapií, které jsou dětmi i rodiči velmi oblíbené a vyhledávané. K tomu, abychom dokázali dětem zajistit terapeuty na celý rok, však potřebujeme vaši pomoc.

Hodina práce terapeuta stojí 650,- korun, a i když se rodiče na financování podílejí, potřebujeme více než 150 tisíc korun k tomu, abychom zabezpečili kontinuitu poskytování terapií dětem, pro které jsou terapeutické hry a muzikoterapie důležitou součástí jejich životů.

Prosím, podpořte nás na naší cestě.

Děkujeme.

Pečeme cukroví

15. 12. 2022

Naše Barunka už je velká slečna a ráda mamince pomáhá. Nemůže proto chybět ani u pečení cukroví! Šikulka Barunka peče nejraději perníčky, které voní skořicí, badyánem a hlavně - Vánocemi! Ptáte se, co ji baví nejvíce? Samozřejmě, ochutnávání! :-)

Pomoc, odkud ji nečekáme

23. 11. 2022

Davídek je nemocný. A to není u chlapce, který trpí hlubokou poruchou autistického spektra v kombinaci s dalšími onemocněními, vůbec nic jednoduchého. Maminka se stará ve dne, v noci a pomalu jí ubývá sil. Našel se však zdatný pomocník! Psík Laki, který je Davídkovým velkým kamarádem a pomocníkem, si vzal na starost dohled nad nemocným. Nehne se od něj na krok a když Davídek něco potřebuje, oznámí to Laki starostlivým štěknutím.

Každý z nás potřebuje občas pomoci a naše mámy nejvíc. Děkujeme Vám, že nás podpoříte darem v této sbírce.

Partneři sbírky 1

z-koprivy.cz
Partnerem sbírky je e–shop z-koprivy.cz a jeho zákazníci.

Sbírku již podpořilo 3 dárců

„Díky za to, co děláte.“
2 000 Kč — Tom před 3 měsíci

„<3 <3 <3 “
373 Kč — Anonymní dárce před 4 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 4 měsíci