Podpořme Elišku na její cestě za plnohodnotným životem!

Nová Paka / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Podpořme Elišku na její cestě za plnohodnotným životem!

0 %

Vybráno 2 731 Kč z 36 288 Kč
Dnes je poslední den
Sbírka byla ukončena 15. dubna 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Zuzana a v současné době žijeme s manželem a s naší dcerkou Eliškou v malém městečku v rodinném domku. Psal se rok 2015, kdy jsem se těšila na dvojčátka, bohužel jedno zemřelo ve 30. týdnu a druhá dcera – Eliška se narodila ve 32. týdnu. Následně jí byla zjištěná nevyléčitelná nemoc nadledvinek - (CAH), jezdíme tak pravidelně na kontroly do FN.

Nemoc, kterou moje dcera nese, má název CAH – kongenitální adrenalinová hyperplazie. Jedná se o genetické onemocnění, kdy se dceři vytváří více mužského pohlavního hormonu, dcera proto užívá trvale hydrocortison, fludrocortison. Především se musí hlídat horečky, zvracení, úrazy.

Eliška trpí vrozenou dědičnou poruchou tvorby životně důležitých hormonů v kůře nadledvin.

Jedinci s CAH nemají nadledvinky plně funkční a v důsledku toho se jim netvoří dostatečné množství hormonů kortizol a aldosteron, a na druhou stranu se jim tvoří velké množství androgenů – mužských hormonů.

To může mít za následek vážné zdravotní problémy. Nicméně s včasnou a správnou léčbou může člověk s CAH žít kvalitní a plnohodnotný život s minimem omezení! Tato léčba je však doživotní. CAH se, zatím, nedá vyléčit.

Dcera jde v červnu na genoplastiku a já jí budu dělat doprovod. Následně budeme muset jezdit pravidelně do Hradce Králové, na endokrinologii a na neurologii.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na pokrytí nákladů spojených s dopravu do nemocnice a mým ubytováním v místě. Dále půjdou finance na následnou léčbu, léky a dojíždění na kontroly.

Vzhledem k tomu, že naše finanční situace není dobrá a do nemocnic to máme z našeho malého městečka daleko, jsou pro nás tyto náklady neúnosné. Oba dva s manželem pracujeme, ale na všechny naše náklady a léčbu dcery to nestačí. V současné době dcera bere léky 3krát denně, hlídáme nemoce, horečky, úrazy. Je to vyčerpávající psychicky i fyzicky. Prosím, podpořte nás na naší cestě, aby mohla Eliška žít plnohodnotný život.

Děkujeme.

Sbírku již podpořilo 6 dárců

777 Kč — Anonymní dárce před týdnem

300 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

777 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci