Podpořme Elišku na její cestě za plnohodnotným životem!

Nová Paka / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Podpořme Elišku na její cestě za plnohodnotným životem!

Amount raised 2 731 Kč of 36 288 Kč goal
Left 66 days
8 % z původního cíle
The campaign has ended 27. June 2024

Help by sharing

Jmenuji se Zuzana a v současné době žijeme s manželem a s naší dcerkou Eliškou v malém městečku v rodinném domku. Psal se rok 2015, kdy jsem se těšila na dvojčátka, bohužel jedno zemřelo ve 30. týdnu a druhá dcera – Eliška se narodila ve 32. týdnu. Následně jí byla zjištěná nevyléčitelná nemoc nadledvinek - (CAH), jezdíme tak pravidelně na kontroly do FN.

Nemoc, kterou moje dcera nese, má název CAH – kongenitální adrenalinová hyperplazie. Jedná se o genetické onemocnění, kdy se dceři vytváří více mužského pohlavního hormonu, dcera proto užívá trvale hydrocortison, fludrocortison. Především se musí hlídat horečky, zvracení, úrazy.

Eliška trpí vrozenou dědičnou poruchou tvorby životně důležitých hormonů v kůře nadledvin.

Jedinci s CAH nemají nadledvinky plně funkční a v důsledku toho se jim netvoří dostatečné množství hormonů kortizol a aldosteron, a na druhou stranu se jim tvoří velké množství androgenů – mužských hormonů.

To může mít za následek vážné zdravotní problémy. Nicméně s včasnou a správnou léčbou může člověk s CAH žít kvalitní a plnohodnotný život s minimem omezení! Tato léčba je však doživotní. CAH se, zatím, nedá vyléčit.

Dcera jde v červnu na genoplastiku a já jí budu dělat doprovod. Následně budeme muset jezdit pravidelně do Hradce Králové, na endokrinologii a na neurologii.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na pokrytí nákladů spojených s dopravu do nemocnice a mým ubytováním v místě. Dále půjdou finance na následnou léčbu, léky a dojíždění na kontroly.

Vzhledem k tomu, že naše finanční situace není dobrá a do nemocnic to máme z našeho malého městečka daleko, jsou pro nás tyto náklady neúnosné. Oba dva s manželem pracujeme, ale na všechny naše náklady a léčbu dcery to nestačí. V současné době dcera bere léky 3krát denně, hlídáme nemoce, horečky, úrazy. Je to vyčerpávající psychicky i fyzicky. Prosím, podpořte nás na naší cestě, aby mohla Eliška žít plnohodnotný život.

Děkujeme.

6 donations

777 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

300 Kč — Anonymous donor 3 months ago

252 Kč — Anonymous donor 3 months ago

777 Kč — Anonymous donor 3 months ago

252 Kč — Anonymous donor 3 months ago

373 Kč — Anonymous donor 3 months ago