Podpořme bígla Elliota po úraze

Plzeň / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}
0 %

Podpořme bígla Elliota po úraze

Vybráno 35 085 Kč z 35 000 Kč
Zbývá -66 dnů
100 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 19. července 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Elliot je mladý 5letý bígl. Je to zlatíčko a miluje život. I z toho důvodu přežil velmi těžký pád ze 3. patra z okna. Bylo to ve chvíli, kdy jsem musela odjet s druhým pejskem Billym na veterinu, kvůli bolavé pacce a pajdání.

Elliot špatně snáší odloučení od druhého pejska a v ten den musela být separační úzkost větší než pud sebezáchovy. Bohužel, viděl v bytě jedinou možnost, a to přistavěné podkrovní okno. Do dnes netuším, jak to dokázal, jak tam vyskočil a jakým způsobem se mu to podařilo, ale protože za oknem je jen strmá střecha, tak následoval pád. Nechci ani popisovat šok a proplakané noci, které u nás následovali. Elliotovi pomohli naši sousedé, za což jim budu do smrti moc vděčná. Zachránili mu život. Odvezli ho co nejrychleji na nejbližší veterinu u plzeňského útulku. Odtud jsem ho převezla na kliniku do Klatov. Jsou úžasní a pejska se snaží dát co nejdříve a nejpečlivěji do pořádku.

Momentálně se Elliot vrátil na 14 dní domů po 17denní hospitalizaci a my s dcerkou jsme šťastné, že je s námi.

Péče o něj je momentálně ztížená, ale jak jistě sami víte, když jde o blízkou duši, tak i svaly narostou.

Bydlíme v domě bez výtahu a já dělám vše proto, abych Ellimu mohla dopřát potřebnou péči.

Snažím se mu být nejen podporou, ale i oporou. Ale je to těžké. Ellie má okolo 18 kg a já se ze všech sil snažím o nej starat, i když jsem občas vyčerpaná (péče o 3 zlatíčka – počítám samozřejmě i dceru) byla i do teď náročná, ale mít jednoho z nich nemocného, to je teprve něco. Eliho nepředvídaný skok beru jako svoje selhaní. Moc bych si přála vrátit čas a zabránit tomu.

Jak sbírka pomůže?

Co je však pro mě jako pro maminku samoživitelku, která je na vše sama, nejhorší jsou opravdu vysoké náklady na jeho léčbu. Nemohu pracovat víc než 8,5 hodiny denně, nemám možnosti brigády a i když jsem zvládla sehnat maximum peněz, co mi byla banka schopna půjčit a zaplatit první operaci a hospitalizaci, tak stále zbývá doplatit okolo 8 000 Kč. Elliota čekají ještě 2 další ortopedické operace, které budou velmi nákladné, ale jsou potřebné k tomu, aby mohl později chodit a běhat a měl plnohodnotný život. Nikdy jsem o nic nežádala a vždycky jsem se snažila pomoci ostatním pejskům. I když mě okolí nechápalo, několikrát jsem vzala k sobě domů ztraceného pejska a dělala vše proto, abych mu našla jeho nového páníčka. Teď jsem ale v situaci, kdy bych potřebovala sama pomoci. Náklady na další operace, léčbu a následnou rehabilitaci byla vyčíslena zhruba na dalších 25 000 Kč.

Proto bych chtěla poprosit o pomoc. Věřím, že se může najít spousty hodných lidí, kteří budou ochotni pomoci, a proto se na vás obracím.

Děkuji.

Sbírku již podpořilo 56 dárců

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Hlavně at je pejsek co nejdřív v pořádku 🐶“
777 Kč — Irča a Fido před 2 měsíci

„Hodně zdravíčka broučku :-) “
777 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Přejeme brzké uzdravení🐾🍀🌹“
400 Kč — Nikola a Ella před 2 měsíci

„Stejně starý zlaťák Bailey zdraví kamaráda🐾 a přeje velkému bojovníkovi, ať už ho nic nebolí“
500 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„🐶“
111 Kč — Ivoš the beagle před 2 měsíci

„Hodně štěstí “
200 Kč — Hanka před 2 měsíci

227 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Ať se daří)“
150 Kč — Biegle Theodor před 2 měsíci

1 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci