Podpora Dětského centra "Věda" pro děti

Praha / Sbírku organizuje Olena Urazolina

{}

Podpora Dětského centra "Věda" pro děti

0 %

Vybráno 0 Kč z 50 000 Kč
Zbývá -401 dnů
Sbírka byla ukončena 23. dubna 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Dobrý den,

založili jsme spolek na podporu ukrajinských dětí a integrace dětí do českého vzdělaní. Maminky a děti z Ukrajiny přejely do ČR bez manželů, proto neví, kam mohou bez znalostí ČJ přijít.

5 maminkám s malými dětmi mi se podařilo najit zaměstnaní v Praze.

Chtěla bych pokračovat v podpoře maminek dál, navíc pro maminky samoživitelka je situace o to tíživější.

Rodiče odhadují, že letos za školní pomůcky zaplatí v průměru okolo tří tisíc korun. Oproti loňskému roku nijak drasticky nezdražily, nicméně kvůli růstu jiných cen představují zátěž pro nejeden rodinný rozpočet. Naprostá většina rodičů počítá s tím, že děti budou pomůcky využívat několik let po sobě.

Podle informace TN.cz Všudy přítomné zdražování proto značně ovlivní i nástup dětí do školy. Z průzkumu pro společnost Provident vyplynulo, že pouze 27 % rodičů má peníze na školní akce, pomůcky i kroužky a nebudou muset své výdaje na úkor této situace omezovat. Téměř tři čtvrtiny řeší opačný problém a musí hledat způsoby, jak ušetřit.

Zdroj: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/469977-zaci-doplaci-na-zdrazovani-vetsina-rodicu-musi-setrit-nekteri-detem-omezi-obedy?campaignsrc=tn_clipboard

Proto jsme jako prevenci před těmito problémy a jejich dopady na rodiny založili Dětské centrum podporující všechny děti, které se chtějí vzdělávat.

Prosíme o podporu našeho centra v Praze.

Peníze ze sbírky půjdou na nákup vybavení a potřeb dětí. Např. školních bloků, sešitů, pastelek, barvek, zápisníků, zástěr do výtvarné výchovy, 2 počítačů pro lektory i děti, projektoru, tabule i fixů, kancelářských papírů, knih, deskových her, reflexních vest pro děti a všeho dalšího spojeného s chodem centra a jeho poskytováním pomoci.

Mockrát děkujeme jménem všech rodin, kterým naše centrum zprostředkuje podporu!