Po pádu ze střechy zůstal táta Honza ochrnutý. Pomozme mu rehabilitovat!

Jihlava, Brtnice / Sbírku organizuje Nadační fond Šťastná hvězda

{}

Po pádu ze střechy zůstal táta Honza ochrnutý. Pomozme mu rehabilitovat!

0 %

Vybráno 843 900 Kč z 834 600 Kč
Zbývá 18 dnů
Sbírka byla ukončena 14. června 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Děkujeme všem dárcům za příspěvek na intenzivní rehabilitaci pro Honzu. Díky sbírce má Honza naději postavit se na nohy.

Intenzivní rehabilitace probíhá na Neuorehabilitační klinice Axon v Praze a bude trvat až do vyčerpání celé vybrané částky.

Můžete i nadále přispívat až do ukončení sbírky.

Nemocný člověk má mnoho snů a přání, avšak pouze jedno je to největší - BÝT ZDRAVÝ..

Děkujeme, že s námi pomáháte.

-----------------------------------

Jmenuji se Jan Bobek, je mi 44 let a posledních 20 let jsem se živil jako klempíř a pokrývač. Práce mě bavila a měl jsem ji rád. Vždy mě těšilo, když byli lidé spokojeni a mohl jsem za sebou nechat kus dobře odvedené práce. Rád jsem se podílel na vytváření nových domovů a rodinných příběhů. Mezi moje hobby patřilo sportování, tenis, běhání a rybaření. Posilovna byla mým druhým domovem. S ženou a dcerami, Klárkou a Kristýnkou, jsem měl krásný domov.

To vše se změnilo po mém pádu z 8 metrů ze střechy.

Spěchal jsem domů za rodinou a na malou chvíli jsem se přestal soustředit. To se mi stalo osudné. Dál už to znám jen z vyprávění.

Shodou okolností jela moje žena kolem a jen se modlila, aby ten vrtulník neletěl pro mě. Záchranáři jí doporučili, ať se se mnou rozloučí, že není možné, abych přežil.

V nemocnici zněl verdikt, že se z kómatu nikdy neproberu a pokud ano, tak budu jen mrkat, dýchat budu díky přístrojům a mozek už nikdy nebude fungovat tak, jak má.

Dávali mi 3 dny na přežití. Jenže já se probral. Návrat byl velmi těžký, dodnes se po probuzení ujišťuji, že to není jen sen.

Díky podpoře ženy a dětí, které se mnou trávily veškerý volný čas, jsem opět měl sílu žít a zvládnout tuto osudovou výzvu.

Zůstal jsem od prsou dolů ochrnutý.

V rehabilitačním ústavu jsem se za 5 měsíců tvrdého cvičení naučil sám najíst a napít. Rozhodl jsem se makat, posílit i to málo, co není ochrnuté, abych se mohl postarat o sebe i svoji rodinu. Pevně věříme, že se jednou postavím na nohy.

Jak sbírka pomůže?

Úprava bezbariérového domu a potřebné vybavení pro vozíčkáře bylo velmi nákladné, proto prosím o finanční příspěvek na rehabilitace a rehabilitační pomůcky, které nehradí zdravotní pojišťovna, a snad se jednou budu moct vrátit do normálního života.

Děkuji, Jan Bobek s rodinou.

Partneři sbírky 2

Nadační fond Šťastná hvězda

Partnerem sbírky je Nadační fond Šťastná hvězda

2899

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2899. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

Sbírku již podpořilo 344 dárců

300 Kč — Kristýna před 4 dny

531 Kč — Dan před měsícem

1 500 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„QR platby 16.4.-21.4.2024“
500 Kč — QR platby před měsícem

„Bez tmy není světla “
500 Kč — Tereza před měsícem

1 500 Kč — Anonymní dárce před měsícem

4 000 Kč — Anonymní dárce před měsícem

1 221 Kč — Anonymní dárce před měsícem

373 Kč — Anonymní dárce před měsícem

1 000 Kč — Anonymní dárce před měsícem