Po pádu ze střechy zůstal táta Honza ochrnutý. Pomozme mu rehabilitovat!

Jihlava, Brtnice / Organizer: Nadační fond Šťastná hvězda zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Po pádu ze střechy zůstal táta Honza ochrnutý. Pomozme mu rehabilitovat!

Amount raised 839 069 Kč of 834 600 Kč goal
Left 57 days
101 % z původního cíle
The campaign has ended 14. June 2024

Help by sharing

Jmenuji se Jan Bobek, je mi 44 let a posledních 20 let jsem se živil jako klempíř a pokrývač. Práce mě bavila a měl jsem ji rád. Vždy mě těšilo, když byli lidé spokojeni a mohl jsem za sebou nechat kus dobře odvedené práce. Rád jsem se podílel na vytváření nových domovů a rodinných příběhů. Mezi moje hobby patřilo sportování, tenis, běhání a rybaření. Posilovna byla mým druhým domovem.

S ženou a dcerami, Klárkou a Kristýnkou, jsem měl krásný domov.

To vše se změnilo po mém pádu z 8 metrů ze střechy.

Spěchal jsem domů za rodinou a na malou chvíli jsem se přestal soustředit. To se mi stalo osudné. Dál už to znám jen z vyprávění.

Shodou okolností jela moje žena kolem a jen se modlila, aby ten vrtulník neletěl pro mě. Záchranáři jí doporučili, ať se se mnou rozloučí, že není možné, abych přežil.

V nemocnici zněl verdikt, že se z kómatu nikdy neproberu a pokud ano, tak budu jen mrkat, dýchat budu díky přístrojům a mozek už nikdy nebude fungovat tak, jak má.

Dávali mi 3 dny na přežití. Jenže já se probral. Návrat byl velmi těžký, dodnes se po probuzení ujišťuji, že to není jen sen.

Díky podpoře ženy a dětí, které se mnou trávily veškerý volný čas, jsem opět měl sílu žít a zvládnout tuto osudovou výzvu.

Zůstal jsem od prsou dolů ochrnutý.

V rehabilitačním ústavu jsem se za 5 měsíců tvrdého cvičení naučil sám najíst a napít. Rozhodl jsem se makat, posílit i to málo, co není ochrnuté, abych se mohl postarat o sebe i svoji rodinu. Pevně věříme, že se jednou postavím na nohy.

Jak sbírka pomůže?

Úprava bezbariérového domu a potřebné vybavení pro vozíčkáře bylo velmi nákladné, proto prosím o finanční příspěvek na rehabilitace a rehabilitační pomůcky, které nehradí zdravotní pojišťovna, a snad se jednou budu moct vrátit do normálního života.

Děkuji, Jan Bobek s rodinou.

Patrons 2

Nadační fond Šťastná hvězda

Partnerem sbírky je Nadační fond Šťastná hvězda

2899

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2899. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

338 donations

4 000 Kč — Anonymous donor 1 day ago

1 221 Kč — Anonymous donor 2 days ago

373 Kč — Anonymous donor 2 days ago

1 000 Kč — Anonymous donor 2 days ago

252 Kč — Anonymous donor 4 days ago

“Přejeme hodně sil a víry.”
1 000 Kč — rodina Makalová 4 days ago

“Buď houževnatý jako na kurtu,drž se.”
1 000 Kč — Mira Skála 4 days ago

“Hodně štěstíčka, držíme palce!”
4 000 Kč — Stolárikovi z Hnojníka 1 week ago

“Drž se, Honzo”
2 112 Kč — Mirek z kurtů 1 week ago

“Drž se chlape.”
373 Kč — Mejra 1 week ago