Plyn a inkontinenční pomůcky pro onkologicky nemocného pacienta

Kroměříž / Sbírku organizuje Michaela Mikulenková, DiS.

{}
0 %

Plyn a inkontinenční pomůcky pro onkologicky nemocného pacienta

Vybráno 3 531 Kč z 30 000 Kč
Zbývá 54 dnů
12 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 27. března 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Michaela, pracuji jako terénní sociální pracovnice a píšu za svého klienta pana P., se kterým dlouhodobě spolupracuji. Pán si nepřál uvést jméno, protože nechce, aby o něm jeho známí a spolubydlící z bytového domu věděli, jak na tom je zdravotně. Už nyní se totiž potýká s tím, že se mu lidé posmívají za jeho zdravotní problémy, které už má na celý život.

S panem P. jsem začala spolupracovat v květnu 2022, protože dlužil na nájemném v bytě. Řekl mi, že má urologické problémy a velké bolesti, ale jelikož už takové problémy měl, tak ví, že to brzy odezní. Je zastáncem toho, že si tělo se vším poradí samo. V červnu si myslel, že se jeho zdravotní stav začíná lepšit, začal chodit do práce a v srpnu doplatil svůj dlužný nájem. V září už jeho bolesti byly tak silné, že si volal záchranku, která ovšem nepřijela, proto musel do nemocnice pěšky. V nemocnici jej hospitalizovali a během několika dní přišli na jeho diagnózu – nádor v močovém měchýři, který začal metastázovat.

Následovala operace, při které mu kromě nádoru odebrali i močový měchýř a prostatu.

Když začátkem listopadu přišel po náročné operaci z nemocnice domů, zjistil, že má odpojený plynoměr, tudíž nemůže topit.

Pan P. má byt 1+1, ale bydlel jen v kuchyni, kde si topil elektrickou troubou. Nyní má elektrický přímotop, kterým si topí i v druhé místnosti. Na dotaz, proč si nezaplatil plyn, mi odpověděl, že pro něj byla priorita, aby si zaplatil byt a měl kde bydlet.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na nedoplatek plynu, připojení plynoměru a inkontinenční pomůcky.

Pan P. je nyní v domácím ošetřování, žádali jsme o invalidní důchod, který mu bude pravděpodobně schválen, avšak bez nároku na výplatu pro nesplnění doby pojištění. Příjmem jsou pouze sociální dávky. Je rád, když z dávek zaplatí nájem a koupí si něco na jídlo. Nezbývají mu peníze na zaplacení dluhu u společnosti MND a zaplacení připojení plynoměru. Peníze nemá ani na jiné potřeby jako je třeba toaletní papír, kterého spotřebuje o dost víc než před onkologickým onemocněním, dále má předepsané navlékací inkontinenční pomůcky, kterých během měsíce spotřebuje o dost více, než mu platí pojišťovna.

Peníze tedy využije na zaplacení dluhu u společnosti MND a připojení plynoměru. Zbytek peněz využije na koupi hygienických potřeb a inkontinenčních pomůcek.

Budu vám moc vděčná, když mi pomůžete pomoci panu P.

Děkuji.

Sbírku již podpořilo 7 dárců

252 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

1 221 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

777 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

300 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

252 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

500 Kč — Stanislava Jägerová před týdnem

„Hodně štěstí. Ať vás nic nebolí. “
229 Kč — Monika U. před týdnem