Plyn a inkontinenční pomůcky pro onkologicky nemocného pacienta

Kroměříž / Organizer: Michaela Mikulenková, DiS. zc.mkotsem@avoknelukiM.aleahciM

{}
0 %

Plyn a inkontinenční pomůcky pro onkologicky nemocného pacienta

Amount raised 30 322 Kč of 30 000 Kč goal
Left -449 days
101 % z původního cíle
The campaign has ended 27. March 2023

Help by sharing

Jmenuji se Michaela, pracuji jako terénní sociální pracovnice a píšu za svého klienta pana P., se kterým dlouhodobě spolupracuji. Pán si nepřál uvést jméno, protože nechce, aby o něm jeho známí a spolubydlící z bytového domu věděli, jak na tom je zdravotně. Už nyní se totiž potýká s tím, že se mu lidé posmívají za jeho zdravotní problémy, které už má na celý život.

S panem P. jsem začala spolupracovat v květnu 2022, protože dlužil na nájemném v bytě. Řekl mi, že má urologické problémy a velké bolesti, ale jelikož už takové problémy měl, tak ví, že to brzy odezní. Je zastáncem toho, že si tělo se vším poradí samo. V červnu si myslel, že se jeho zdravotní stav začíná lepšit, začal chodit do práce a v srpnu doplatil svůj dlužný nájem. V září už jeho bolesti byly tak silné, že si volal záchranku, která ovšem nepřijela, proto musel do nemocnice pěšky. V nemocnici jej hospitalizovali a během několika dní přišli na jeho diagnózu – nádor v močovém měchýři, který začal metastázovat.

Následovala operace, při které mu kromě nádoru odebrali i močový měchýř a prostatu.

Když začátkem listopadu přišel po náročné operaci z nemocnice domů, zjistil, že má odpojený plynoměr, tudíž nemůže topit.

Pan P. má byt 1+1, ale bydlel jen v kuchyni, kde si topil elektrickou troubou. Nyní má elektrický přímotop, kterým si topí i v druhé místnosti. Na dotaz, proč si nezaplatil plyn, mi odpověděl, že pro něj byla priorita, aby si zaplatil byt a měl kde bydlet.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na nedoplatek plynu, připojení plynoměru a inkontinenční pomůcky.

Pan P. je nyní v domácím ošetřování, žádali jsme o invalidní důchod, který mu bude pravděpodobně schválen, avšak bez nároku na výplatu pro nesplnění doby pojištění. Příjmem jsou pouze sociální dávky. Je rád, když z dávek zaplatí nájem a koupí si něco na jídlo. Nezbývají mu peníze na zaplacení dluhu u společnosti MND a zaplacení připojení plynoměru. Peníze nemá ani na jiné potřeby jako je třeba toaletní papír, kterého spotřebuje o dost víc než před onkologickým onemocněním, dále má předepsané navlékací inkontinenční pomůcky, kterých během měsíce spotřebuje o dost více, než mu platí pojišťovna.

Peníze tedy využije na zaplacení dluhu u společnosti MND a připojení plynoměru. Zbytek peněz využije na koupi hygienických potřeb a inkontinenčních pomůcek.

Budu vám moc vděčná, když mi pomůžete pomoci panu P.

Děkuji.

Poděkování

27. 03. 2023

Pan P. by všem hodným a laskavým dárcům chtěl poděkovat. 30 322 Kč je naprosto krásná částka a on si toho nesmírně váží.

Z peněz se již podařil umořit dluh u MND, pan P. má slíbeno, že ho vezmou zpátky, jelikož má u nich i elektřinu. Dále bude následovat připojení plynoměru a koupě inkontinenčních pomůcek do zásoby, protože mu nestačí 4 balíky na měsíc, co proplácí pojišťovna

I já se k poděkování přidávám :).

Vděčnost

18. 03. 2023

Během jednoho dne se ze 17% sbírka vyšplhala na 85% a nyní chybí už "jen" 9% do úplného cíle. Pan P. je velmi šťastný, že si bude moci zaplatit dluh na plynu, opět připojit plynoměr a koupit si inkontinenční pomůcky, kterých mu nyní moc nezbývá. Momentálně má 1 inko. pomůcku na den, aby mu vyšly do doby, než mu pojišťovna proplatí další. V balení je 14 plen a dostal 4 balíky na dva měsíce.

Moc děkuje všem laskavým a hodným dárcům.

Podpora pana P. od Michala Viewegha

03. 03. 2023

Michal Viewegh byl jedním z prvních podporovatelů, které jsem oslovila, aby zveřejnili příběh mého klienta.

Věřím, že společně se nám podaří vybrat potřebné finance pro pána.

Děkuji.

21 donations

160 Kč — Anonymní dárce 1 year ago

“Ať už je Vám jen lépe”
2 500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

373 Kč — Anonymous donor 1 year ago

252 Kč — Anonymous donor 1 year ago

252 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“🍀”
252 Kč — Gch 1 year ago

500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

450 Kč — Hana 1 year ago

400 Kč — Anonymous donor 1 year ago

20 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago