Plyn a inkontinenční pomůcky pro onkologicky nemocného pacienta

Kroměříž / Organizer: Michaela Mikulenková, DiS. zc.mkotsem@avoknelukiM.aleahciM

{}
0 %

Plyn a inkontinenční pomůcky pro onkologicky nemocného pacienta

Amount raised 3 531 Kč of 30 000 Kč goal
Left 53 days
12 % z původního cíle
The campaign has ended 27. March 2023

Help by sharing

Jmenuji se Michaela, pracuji jako terénní sociální pracovnice a píšu za svého klienta pana P., se kterým dlouhodobě spolupracuji. Pán si nepřál uvést jméno, protože nechce, aby o něm jeho známí a spolubydlící z bytového domu věděli, jak na tom je zdravotně. Už nyní se totiž potýká s tím, že se mu lidé posmívají za jeho zdravotní problémy, které už má na celý život.

S panem P. jsem začala spolupracovat v květnu 2022, protože dlužil na nájemném v bytě. Řekl mi, že má urologické problémy a velké bolesti, ale jelikož už takové problémy měl, tak ví, že to brzy odezní. Je zastáncem toho, že si tělo se vším poradí samo. V červnu si myslel, že se jeho zdravotní stav začíná lepšit, začal chodit do práce a v srpnu doplatil svůj dlužný nájem. V září už jeho bolesti byly tak silné, že si volal záchranku, která ovšem nepřijela, proto musel do nemocnice pěšky. V nemocnici jej hospitalizovali a během několika dní přišli na jeho diagnózu – nádor v močovém měchýři, který začal metastázovat.

Následovala operace, při které mu kromě nádoru odebrali i močový měchýř a prostatu.

Když začátkem listopadu přišel po náročné operaci z nemocnice domů, zjistil, že má odpojený plynoměr, tudíž nemůže topit.

Pan P. má byt 1+1, ale bydlel jen v kuchyni, kde si topil elektrickou troubou. Nyní má elektrický přímotop, kterým si topí i v druhé místnosti. Na dotaz, proč si nezaplatil plyn, mi odpověděl, že pro něj byla priorita, aby si zaplatil byt a měl kde bydlet.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na nedoplatek plynu, připojení plynoměru a inkontinenční pomůcky.

Pan P. je nyní v domácím ošetřování, žádali jsme o invalidní důchod, který mu bude pravděpodobně schválen, avšak bez nároku na výplatu pro nesplnění doby pojištění. Příjmem jsou pouze sociální dávky. Je rád, když z dávek zaplatí nájem a koupí si něco na jídlo. Nezbývají mu peníze na zaplacení dluhu u společnosti MND a zaplacení připojení plynoměru. Peníze nemá ani na jiné potřeby jako je třeba toaletní papír, kterého spotřebuje o dost víc než před onkologickým onemocněním, dále má předepsané navlékací inkontinenční pomůcky, kterých během měsíce spotřebuje o dost více, než mu platí pojišťovna.

Peníze tedy využije na zaplacení dluhu u společnosti MND a připojení plynoměru. Zbytek peněz využije na koupi hygienických potřeb a inkontinenčních pomůcek.

Budu vám moc vděčná, když mi pomůžete pomoci panu P.

Děkuji.

7 donations

252 Kč — Anonymous donor 4 days ago

1 221 Kč — Anonymous donor 4 days ago

777 Kč — Anonymous donor 5 days ago

300 Kč — Anonymous donor 5 days ago

252 Kč — Anonymous donor 5 days ago

500 Kč — Stanislava Jägerová 1 week ago

“Hodně štěstí. Ať vás nic nebolí. ”
229 Kč — Monika U. 1 week ago