Od trhovců nakoupíme, dětem a seniorům nadělíme

Praha / Sbírku organizuje UP21 s.r.o.

{}

Od trhovců nakoupíme, dětem a seniorům nadělíme

0 %

Vybráno 203 807 Kč z 252 000 Kč
Zbývá -724 dnů
Sbírka byla ukončena 16. prosince 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Zrušení vánočních trhů zasáhlo nás všechny, ale především drobné živnostníky, pro které jsou vánoční trhy klíčové. Staňme se součástí jejich příběhů. Pojďme tentokrát společně vytvořit vánoční zázrak a rozehřejme mnoho srdcí.

Vaše dary, které se v této sbírce vyberou, budou dvojnásobným dobrem. Poslouží na podporu tradičních řemesel, na nákup ručně vyráběného zboží od drobných trhovců, a na Vánoce je společně darujeme osamělým seniorům v domovech důchodců, dětem v dětských domovech či matkám samoživitelkám.

Posledních 5 let působíme ve start-upovém prostředí a pomáháme dobrým českým nápadům uspět. Dělá nám radost nacházet nápady s přesahem a investovat do budoucnosti. V tuto chvíli ale vnímáme, že je velmi důležitá současnost.

Nyní naši podporu potřebují drobní podnikatelé a živnostníci. Ti, z jejichž byznysu zřejmě neplynou milionové zisky. Ti, o kterých možná nikdy nenapíše Forbes. Ti, pro něž je vánoční tržba důležitá pro přežití v dalším roce. Tito drobní živnostníci často nemají vlastní e-shop nebo čtečku platebních karet. Na druhou stranu právě oni dokáží rozzářit úsměv na rtech dospělým i dětem a spoluvytvářet vánoční atmosféru. Právě trhovci nám pomáhají nejen díky vůni perníčků či kráse vánočních ozdob zpomalit a věřit na vánoční kouzla.

Příběh šperkařky Lenky

„Dnes smutná a naštvaná cpu šperky na svůj e-shop a snažím se vytvořit virtuální vánoční trh, abych alespoň nějak prodala svoje výrobky, na jejichž výrobě jsem strávila moře hodin, a pak je měsíc před Vánocemi nechala ležet ladem v bednách v předsíni, protože všechny vánoční trhy jsou zrušené.“ 

Toto je smutný příběh paní Lenky z Vysočiny a je pouze jeden z mnoha, které zaplnily sociální sítě. Ona má „štěstí“, že má alespoň e-shop. Co ale lidé s tradičními řemesly, které vidíte jen na trzích? Dvakrát zrušené Velikonoce a teď již druhé Vánoce. To není povzbudivá bilance.

Pojďme trhovce společně podpořit a jejich produkty darovat seniorům a dětem!

Sbírku již podpořilo 260 dárců

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

333 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Kouzelné Vánoce ❤️“
373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

555 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

2 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Krásné Vánoce všem.“
100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

3 000 Kč — anonymní dárce před 2 lety