Od trhovců nakoupíme, dětem a seniorům nadělíme

Praha / Sbírku organizuje UP21 s.r.o.

{}
0 %

Od trhovců nakoupíme, dětem a seniorům nadělíme

Vybráno 203 807 Kč z 252 000 Kč
Zbývá -643 dnů
81 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 16. prosince 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Zrušení vánočních trhů zasáhlo nás všechny, ale především drobné živnostníky, pro které jsou vánoční trhy klíčové. Staňme se součástí jejich příběhů. Pojďme tentokrát společně vytvořit vánoční zázrak a rozehřejme mnoho srdcí.

Vaše dary, které se v této sbírce vyberou, budou dvojnásobným dobrem. Poslouží na podporu tradičních řemesel, na nákup ručně vyráběného zboží od drobných trhovců, a na Vánoce je společně darujeme osamělým seniorům v domovech důchodců, dětem v dětských domovech či matkám samoživitelkám.

Posledních 5 let působíme ve start-upovém prostředí a pomáháme dobrým českým nápadům uspět. Dělá nám radost nacházet nápady s přesahem a investovat do budoucnosti. V tuto chvíli ale vnímáme, že je velmi důležitá současnost.

Nyní naši podporu potřebují drobní podnikatelé a živnostníci. Ti, z jejichž byznysu zřejmě neplynou milionové zisky. Ti, o kterých možná nikdy nenapíše Forbes. Ti, pro něž je vánoční tržba důležitá pro přežití v dalším roce. Tito drobní živnostníci často nemají vlastní e-shop nebo čtečku platebních karet. Na druhou stranu právě oni dokáží rozzářit úsměv na rtech dospělým i dětem a spoluvytvářet vánoční atmosféru. Právě trhovci nám pomáhají nejen díky vůni perníčků či kráse vánočních ozdob zpomalit a věřit na vánoční kouzla.

Příběh šperkařky Lenky

„Dnes smutná a naštvaná cpu šperky na svůj e-shop a snažím se vytvořit virtuální vánoční trh, abych alespoň nějak prodala svoje výrobky, na jejichž výrobě jsem strávila moře hodin, a pak je měsíc před Vánocemi nechala ležet ladem v bednách v předsíni, protože všechny vánoční trhy jsou zrušené.“ 

Toto je smutný příběh paní Lenky z Vysočiny a je pouze jeden z mnoha, které zaplnily sociální sítě. Ona má „štěstí“, že má alespoň e-shop. Co ale lidé s tradičními řemesly, které vidíte jen na trzích? Dvakrát zrušené Velikonoce a teď již druhé Vánoce. To není povzbudivá bilance.

Pojďme trhovce společně podpořit a jejich produkty darovat seniorům a dětem!

Sbírku již podpořilo 260 dárců

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

555 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Chybí mi atmosféra Vánoc na náměstích… shon v obchodních centrech ji nenahradí… 😔“
252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Krásné a klidné Vánoce všem!!!“
373 Kč — Anička před 2 lety

1 221 Kč — Marketa J Boro před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

381 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Růžena před 2 lety