Nová střecha pro babičku Radmilu

Frýdlantsko / Sbírku organizuje Jitka Krúpová zc.icomopfn@avotjerof.avi

{}
0 %

Nová střecha pro babičku Radmilu

Vybráno 6 596 Kč z 252 000 Kč
Zbývá 77 dnů
3 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 08. dubna 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Paní Radmile je 74 let, těsně po Vánocích jí vyhořel starší dům, ve kterém strávila posledních dvacet let svého života. Seniorka ho ale neměla pojištěný. Domek, kde bydlela, je v Poustce u Višňové na Frýdlantsku. Shořel mu téměř kompletně krov střechy.

Paní Radmila teď přespává u jedné z dcer v nedalekých Černousích, touží ale po návratu do svého pokoje, který v přízemí domku s malou zahrádkou obývala se svými dvěma labradory a dvěma kočkami.

V domě si z půdy postavila byt rodina její dcery. Ten je v současnosti neobyvatelný, co nezničil oheň, dokonala voda při hašení. Dcera s manželem a devítiletou holčičkou se museli dočasně přestěhovat ke známým. Celkem má rodina šest dětí, které babičku v Poustce průběžně navštěvovaly. 

Krátkovlasá blondýna, paní Radmila je astmatička, celý její dům je cítit kouřem. Zatím se podařilo svépomocí zbourat a rozebrat přístavbu, ve které shořelo všechno dřevo a uhlí připravené na zatápění během letošní zimy. Tam také požár vznikl, jak k němu došlo zatím nikdo neví, příčinu vyšetřuje policie.

Obec Višňová rodině pomohla přistavěním velkoobjemových kontejnerů na odpad. Lidé nabízejí oblečení, nábytek - nic z toho ale zatím není kam dát. Jeden z dobrovolných hasičů z Frýdlantu, kteří u požáru také zasahovali, zase sehnal obrovskou plachtu na provizorní zakrytí střechy.

Krov a krytina se ale musí vybourat a nahradit. Pomáhají už i přátelé a známí finančními dary, na novou střechu to ale stačit nebude. 

Višňová a Poustka jsou v záplavové oblasti, řeka Smědá tu každoročně ohrožuje domy i jejich obyvatele, nakonec to byl ale oheň, který poničil dům paní Radmily.  

Sbírku již podpořilo 13 dárců

777 Kč — Štěpánka před 3 dny

373 Kč — Anonymní dárce před týdnem

500 Kč — Honzik Mraveneč před týdnem

500 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Všechno lze zvládnout, lidé jsou laskaví a pomůžou. “
373 Kč — Lucie před týdnem

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„Moc vám přeju ať se vše podaří. “
600 Kč — Tomáš před 2 týdny

373 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„Přeji mnoho sil paní Radmile. 🍀“
700 Kč — Michal Scheidl před 2 týdny

500 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

Další běžící sbírky

Domů i do stáje bez bariér
77 %

Domů i do stáje bez bariér

Školka pro Verunku
100 %

Školka pro Verunku

Strážci Plamene na podporu kultury
18 %

Strážci Plamene na podporu kultury