Nová střecha pro babičku Radmilu

Frýdlantsko / Sbírku organizuje Jitka Krúpová

{}

Nová střecha pro babičku Radmilu

0 %

Vybráno 8 534 Kč z 252 000 Kč
Zbývá -1164 dnů
Sbírka byla ukončena 09. dubna 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Paní Radmile je 74 let, těsně po Vánocích jí vyhořel starší dům, ve kterém strávila posledních dvacet let svého života. Seniorka ho ale neměla pojištěný. Domek, kde bydlela, je v Poustce u Višňové na Frýdlantsku. Shořel mu téměř kompletně krov střechy.

Paní Radmila teď přespává u jedné z dcer v nedalekých Černousích, touží ale po návratu do svého pokoje, který v přízemí domku s malou zahrádkou obývala se svými dvěma labradory a dvěma kočkami.

V domě si z půdy postavila byt rodina její dcery. Ten je v současnosti neobyvatelný, co nezničil oheň, dokonala voda při hašení. Dcera s manželem a devítiletou holčičkou se museli dočasně přestěhovat ke známým. Celkem má rodina šest dětí, které babičku v Poustce průběžně navštěvovaly. 

Krátkovlasá blondýna, paní Radmila je astmatička, celý její dům je cítit kouřem. Zatím se podařilo svépomocí zbourat a rozebrat přístavbu, ve které shořelo všechno dřevo a uhlí připravené na zatápění během letošní zimy. Tam také požár vznikl, jak k němu došlo zatím nikdo neví, příčinu vyšetřuje policie.

Obec Višňová rodině pomohla přistavěním velkoobjemových kontejnerů na odpad. Lidé nabízejí oblečení, nábytek - nic z toho ale zatím není kam dát. Jeden z dobrovolných hasičů z Frýdlantu, kteří u požáru také zasahovali, zase sehnal obrovskou plachtu na provizorní zakrytí střechy.

Krov a krytina se ale musí vybourat a nahradit. Pomáhají už i přátelé a známí finančními dary, na novou střechu to ale stačit nebude. 

Višňová a Poustka jsou v záplavové oblasti, řeka Smědá tu každoročně ohrožuje domy i jejich obyvatele, nakonec to byl ale oheň, který poničil dům paní Radmily.  

Poděkování

11. 05. 2021

Moc děkujeme všem dárcům,kteří nám pomohli příspěvkem.

Finanční pomoc,kterou jste nám poskytli využijeme na novou střešní krytinu.

Moc Vám všem děkujeme

Sbírku již podpořilo 20 dárců

„Zdravím, posílám menší obnos. Kdyby něco máme plachtu. Adela Rtyne“
201 Kč — Adélka ze Rtyne před 3 lety

„Paní Radmilo, hodně sil!“
200 Kč — Míra z Pelhřimova před 3 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Držím palce :)“
333 Kč — Marie před 3 lety

104 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Drzte se “
500 Kč — Ita před 3 lety

„Držím palce ❤️“
300 Kč — Jessica před 3 lety

777 Kč — Štěpánka před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

500 Kč — Honzik Mraveneč před 3 lety