Nikdy není pozdě začít se těšit do školy

Hradecko a Náchodsko / Sbírku organizuje Aufori, o.p.s.

{}

Nikdy není pozdě začít se těšit do školy

0 %

Vybráno 5 912 Kč z 60 000 Kč
Zbývá 102 dnů
Sbírka byla ukončena 31. července 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

V Aufori pomáháme dětem, které v životě neměly zatím tolik štěstí. Věříme, že zažít úspěch ve škole znamená dobrý a jednodušší start do života.


Proto dětem ze sociálně ohrožených rodin pomáháme:

  • aby je škola začala bavit a zažily v ní úspěch,
  • aby základku dokončily
  • a pokračovaly na střední škole.


Proto máme tým pedagogických pracovníků, kteří za dětmi dojíždí a pracují s nimi u nich doma - pomáhají s přípravou do školy, plněním domácích úkolů, doučují je. Hlavně se snaží, aby je škola zase začala bavit.


Ročně se takto věnujeme asi stovce ohrožených dětí na Hradecku a Náchodsku.


Jednou z nich byla i malá Ema, která žila se svou matkou a dvěma sourozenci v krizovém bytě poté, co se matce podařilo odejít od partnera, otce dětí, který byl pachatelem domácího násilí. Náročná rodinná situace měla negativní dopad na fungování Emy ve škole. Proto za ní začala pravidelně docházet naše pedagožka Aneta, která si postupně získávala důvěru malé dívenky. Zeptali jsme se jí, co říká na spolupráci s naší pedagožkou. Odpověděla nám:

„Jsem ráda, že se mi zlepšily známky a také vlastivěda. Mám ráda hraní různých her. Líbí se mi, že Aneta je moc milá. Jsem ráda, že se mi zlepšil anglický jazyk. S Anetou je moc zábavy."


9letý Milan bydlí se svými rodiči na ubytovně. Ve škole se mu nedařilo, musel opakovat 3. třídu. Naše pedagožka na ubytovnu pravidelně chodila za jinými dětmi, a tak se seznámila i s rodinou Milana. Společně se začali učit. Mamince pomohla objednat Milana do Pedagogicko-psychologické poradny a pomohla zajistit pro Milana obědy ve škole. Každý týden procvičují český jazyk a matematiku. Milan se na doučování těší tak moc, že na pedagožku pokaždé čeká na dvorku před ubytovnou, vyhlíží ji a chce, aby k němu šla na doučování jako první. A jaké je Milanovo přání?

"Chtěl bych, aby k nám paní Zuzka chodila na doučování každý den."

Zapojení do programu je pro rodiny bezplatné. Po rodičích chceme, aby se naší návštěvy podle svých možností aktivně účastnili a o pokroky dítěte se zajímali.


Proč to děláme?

Přejeme si, aby každé dítě dostalo rovnou šanci na vzdělání a mohlo se jednou plnohodnotně uplatnit ve společnosti, na trhu práce i osobním životě. Naše společnost tak má šanci být ve větší rovnováze.


Jak příspěvek ze sbírky využijeme?

Na mzdy pro pedagogické pracovníky. Naším cílem je udržet i v příštím roce 2024 kapacitu 6 pedagogů, ale čím více jich budeme mít, tím můžeme pomoci více ohroženým dětem. Pokud se nám podaří získat více finančních prostředků, rádi do našeho podpůrného programu přijmeme nové děti.


Děkujeme!

Partneři sbírky 1

Švadlenky

Partnerem sbírky je e-shop eshop.svadlenky.com a jeho zákazníci.

Sbírku již podpořilo 10 dárců

350 Kč — Anonymní dárce před 4 měsíci

„Velmi se mi líbí celý koncept a děkuji za balíček, který jsem dostala. Ať se vám daří :)“
1 000 Kč — Věra Tučková před 4 měsíci

100 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

200 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

„Perfekni a velmi uzitecna prace! “
500 Kč — Tereza před 5 měsíci

„Děláte krásnou práci, kterou obdivuju! “
2 112 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

400 Kč — eshop.svadlenky.com a jeho zákazníci před 5 měsíci

777 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

100 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci