Nevzdáváme to, Anička cvičí dál!

Praha / Sbírku organizuje Veronika Jordánová

{}
0 %

Nevzdáváme to, Anička cvičí dál!

Vybráno 56 148 Kč z 250 000 Kč
Zbývá -501 dnů
22 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 13. května 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Jsem máma samoživitelka skoro 6leté dcery Aničky. Dcerku hned po porodu umístili na novorozeneckou JIP z důvodu nedovyvinuté hlavičky. O pár hodin později dostala křeč a přestala dýchat. Musela být připojena na dýchací přístroj a začal boj o její život.

Anička je od miminka velká bojovnice a po 72 hodinách začala opět dýchat sama. Další vyšetření odhalila, že se Aničce uzavřela během těhotenství hlavička o několik týdnů dřív a mozek se nemohl správně vyvíjet a růst. Vážných zdravotních následků to zanechalo hned několik.

Došlo také ke stagnaci psychomotorického vývoje a má postižené všechny čtyři končetiny, kvůli čemuž nedokáže správně ovládat své vlastní tělo - sama například nedokáže natáhnout ruce. Lékaři jí bohužel předpovídají slepotu. Je tak plně odkázaná na péči 24/7.

Od malička s Aničkou plně rehabilitujeme. Díky intenzivní terapii rozeznává světlo a barevný kontrast, výrazné pokroky udělala i v koordinaci těla. Zpevnil se jí trup, přibrala svalovou hmotu, lépe drží hlavičku v prostoru a novinkou je, že sama vydrží chviličku sedět v šikmém sedu.

Koncem minulého roku však musela podstoupit svůj první zákrok - zavedení PEGu (hadička na krmení). Zákrok byl vzhledem k jejímu stavu komplikovaný a pooperační stav Aničky nebyl dobrý. Anestezie jí oslabila a chytila agresivní infekci, která se dostala do močového měchýře a museli jí znovu pod anestezií udělat dočasný vývod na močení. Po 3 týdnech jí se dvěma “hadičkami” propustili domů. Po 10 dnech ale musela zpět do nemocnice se zápalem plic, další infekcí a zánětem.

Anička byla měsíc odkázána na lůžko. Kvůli zákrokům, zásahům do těla a neustálému připojení na infuzi, antibiotika a monitor. To způsobilo zhoršení svalového napětí, začala více vtáčet kotníky do vnitřní strany, a především nastalo největší zhoršení v ochabnutí svalstva a deformaci páteře.

 Peníze ze sbírky budou použity na zaplacení speciální terapie, která Aničce moc pomáhá a díky které se sice pomalu ale zato výrazně zlepšuje kvalita jejího života. Zůstala jsem na vše sama a nemohu si terapie dovolit. Ani jedna jsme se však nevzdaly a bojujeme dál.

Vlivem dlouhého pobytu v nemocnici potřebujeme Aničku dostat zpět do jejího komfortního stavu, který plně svěřujeme do rukou nejlepších terapeutů. K jejich zaplacení však potřebujeme vaši pomoc.

Moc Vám jménem svým i mé Aničky ze srdce děkuji za přečtení našeho příběhu, pomoc a důvěru. Nesmírně si Vážíme každé pomoci.

Veronika s Aničkou

Sbírku již podpořilo 118 dárců

500 Kč — Evocka před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Holcicky kdyby to šlo dala bych vám vše co mám ❤️❤️“
373 Kč — Sandra před rokem

„Ať se daří 😊“
1 333 Kč — Rybáčci před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

200 Kč — Kačka před rokem

„❤❤❤❤“
373 Kč — Týna před rokem

„Držím palce, bojujte, jste úžasná mama! “
252 Kč — Anonymní dárce před rokem

373 Kč — Anonymní dárce před rokem