Nevšední zážitky pro hendikepovaného Ondru ve speciálním vozíku!

Karviná / Sbírku organizuje Simona Olbortová

{}

Nevšední zážitky pro hendikepovaného Ondru ve speciálním vozíku!

0 %

Vybráno 10 055 Kč z 208 000 Kč
Zbývá 69 dnů
Sbírka byla ukončena 29. srpna 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsem mamkou dnes 13letého syna Ondry. Na svět přišel o něco dřív a kvůli dalším poporodním komplikacím nějaký čas strávil na JIP v inkubátoru. Ač jsem ho jako každá normální máma hned milovala, věděla jsem, že není vše v pořádku. A to se také později potvrdilo.

Ondra trpí centrální kvadruparézou s těžkou mentální retardací, když mu byl rok, projevilo se také vrozené onemocnění srdce, kardiofaciokutánní syndrom.

Byl operován, zákrok se však nezdařil tak, jak se předpokládalo a čeká nás další operace. Do osmi let měl Ondra zaveden PEG, přes který přijímal stravu. Nyní již může jíst pouze kašovitou stravu, protože se nenaučil kousat, je alergický na lepek a mléko.

Žíjeme s Ondrou v rodiném domě ve Velkých Heralticich, Ondra navštěvuje speciální školu pro děti s hendikepem, končí pátou třídu. Dvakrát do roka jezdíme na rehabilitační pobyt do Jánských Lázní, což mu moc prospívá. Našetřit na to je pro nás velmi obtížné, ale zatím se vždy podařilo!

Jak sbírka pomůže?

Ráda bych s Ondrou jezdila na kole, avšak to je pro něj nemožné. Proto bychom potřebovali speciální vozík za kolo, jeho cena je pro nás příliš vysoká a našetřit na něj je nereálné. Proto jsme se rozhodli poprosit vás o pomoc.

Děkujeme za každý příspěvek i sdílení!

Simona a Ondra

Partneři sbírky 1

3123

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 3123. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

Sbírku již podpořilo 5 dárců

„Pozdrav a podporu posílají zaměstnanci RON Software z Karviné. Přejeme mnoho energie a síly Ondrovi a mamince.“
9 360 Kč — RON Software před 2 týdny

373 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

100 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„Už jste toho Simi zvládli hodně, takže tohle zvládnete taky. Moc vám to přeji. 🍀🍀🍀“
111 Kč — Blanka před 3 týdny

„Pro Ondraska na lepsi zitrky 🙏“
111 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny