Nevšední zážitky pro hendikepovaného Ondru ve speciálním vozíku!

Karviná / Organizer: Simona Olbortová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Nevšední zážitky pro hendikepovaného Ondru ve speciálním vozíku!

Amount raised 10 055 Kč of 208 000 Kč goal
Left 74 days
5 % z původního cíle
The campaign has ended 29. August 2024

Help by sharing

Jsem mamkou dnes 14letého syna Ondry. Na svět přišel o něco dřív a kvůli dalším poporodním komplikacím nějaký čas strávil na JIP v inkubátoru. Ač jsem ho jako každá normální máma milovala, věděla jsem, že není vše v pořádku, což se také později potvrdilo.

Ondra trpí centrální kvadruparézou s těžkou mentální retardací, když mu byl rok, projevilo se také vrozené onemocnění srdce, kardiofaciokutánní syndrom.

Byl operován, zákrok se však nezdařil tak, jak se předpokládalo a čeká nás další operace. Do osmi let měl Ondra zaveden PEG, přes který přijímal stravu. Nyní již může jíst pouze kašovitou stravu, protože se nenaučil kousat, je alergický na lepek a mléko.

Žíjeme s Ondrou v rodiném domě ve Velkých Heralticich, Ondra navštěvuje speciální školu pro děti s hendikepem, končí pátou třídu. Dvakrát do roka jezdíme na rehabilitační pobyt do Jánských Lázní, což mu moc pomáhá. Našetřit na to je pro nás velmi obtížné, ale zatím se vždy podařilo!

Jak sbírka pomůže?

Ráda bych s Ondrou jezdila na kole, avšak to je pro něj nemožné. Proto bychom potřebovali speciální vozík za kolo, jeho cena je pro nás příliš vysoká a našetřit na něj je nereálné. Proto jsme se rozhodli poprosit vás o pomoc.

Děkujeme za každý příspěvek i sdílení!

Simona a Ondra

Patrons 1

3123

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 3123. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

5 donations

“Pozdrav a podporu posílají zaměstnanci RON Software z Karviné. Přejeme mnoho energie a síly Ondrovi a mamince.”
9 360 Kč — RON Software 1 week ago

373 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

100 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

“Už jste toho Simi zvládli hodně, takže tohle zvládnete taky. Moc vám to přeji. 🍀🍀🍀”
111 Kč — Blanka 2 weeks ago

“Pro Ondraska na lepsi zitrky 🙏”
111 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago