Nemocný dědeček Ladislav potřebuje kompenzační pomůcky

Brno-Bystrc / Sbírku organizuje Eliška Kamasová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Nemocný dědeček Ladislav potřebuje kompenzační pomůcky

Vybráno 5 252 Kč z 14 000 Kč
Zbývá 41 dnů
38 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 04. července 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Jsem samoživitelka s 3,5letou dcerkou, také se ale už 2 roky starám o nevlastního otce, o kterého pečuji.

Tátu osud opravdu nešetřil. Je po reoperaci kyčelní endoprotézy po úrazu, dále má chronickou obstrukční plicní nemoc, artrózu a také trpí dnou a dalšími onemocněními.

V současné době je ze zdravotních důvodů upoután na lůžko a plně odkázán na mou pomoc.

Abych mohla o otce pečovat i nadále, je nutné pořízení kompenzačních pomůcek jako: židle do sprchy, pokojového klozetu, madla do sprchy a chodítka.

Tyto pomůcky mi usnadní péči o něj v domácím prostředí. Pojišťovna totiž tento druh kompenzačních pomůcek již bohužel nehradí a já jako samoživitelka nejsem momentálně v situaci, kdy si mohu dovolit je pořídit sama. Příjmy, které mám, nám tak akorát vyjdou na živobytí a nájemné. Za jakoukoliv pomoc budu nesmírně vděčná. Otec zatím není ve starobním důchodu a nárok na zkrácený starobní důchod mu vzniká až v měsíci září letošního roku.

Sociální služby žádné nevyužíváme, o všechno, co se otce týče, se starám já sama. Před mateřskou jsem pracovala se seniory, takže zkušenosti mám bohaté a jsem schopna vše zařídit.

Věřím, že tátovi je nejlépe s námi – s jeho rodinou. Proto jsme se také sestěhovali dohromady, protože původně jsem s dcerou bydlela v 1+1 a nyní má tatínek vlastní pokoj. Budu vám moc vděčná, pokud nám pomůžete, abych o otce mohla v domácím prostředí pečovat i nadále.

Děkuji.

Sbírku již podpořilo 2 dárců

252 Kč — Anonymní dárce před 5 dny

5 000 Kč — Jerry Javornicky před 2 týdny