Naděje pro postiženého Michálka

Telnice u Brna / Sbírku organizuje Kateřina Kuchaříková zc.manzes@7tek.k

{}
0 %

Naděje pro postiženého Michálka

Vybráno 76 304 Kč z 400 000 Kč
Zbývá 17 dnů
19 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 18. března 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Michálek je nyní 2,5letý těžce postižený milý chlapeček, jehož stav je velmi vážný a vyžaduje každodenní péči. Je na úrovni 6měsíčního miminka. Chlapečkovi velmi pomáhají speciální terapie a rehabilitace.

S vaší pomocí bude moct Michálek v příštím roce podstoupit neurorehabilitační pobyt a delfinoterapii. Za další příspěvky pak rodina pořídí speciální senzorickou pomůcku Snoezelen, která stimuluje smysly a působí pozitivně na Míšovo vidění, a také samostatnou postel.

Chlapec se narodil předčasně ve 29. týdnu těhotenství. Kvůli zdravotnímu stavu maminky i přes veškerou snahu lékařů se nepodařilo těhotenství udržet déle. Michálek vážil pouhých 940 g a měřil 36 cm, musel být okamžitě připojen na dýchací přístroje do inkubátoru. Několik týdnů bojoval o svůj život, bohužel prodělal po 14 dnech infekci, která mu poškodila mozek na obou stranách a časem ovlivnila jeho zdravotní stav.

U Michálka byla zjištěna svalová hypotonie, později částečné ochrnutí všech končetin. V půl roce si připojila těžká epilepsie – Westův syndrom, dětská mozková obrna. Bohužel se doteď nenašla vhodná léčba ani kombinace léků. Během šesti měsíců navíc prodělal tři bronchopneumonie i s vysokými horečkami a má tak oslabený imunitní systém.

Michálek nemá vyvinutý sací reflex a špatně polyká, má zavedený peg pro příjem stravy. Nefixuje zrak, nehraje si, neotočí se ani na bok a neudrží hlavičku. Každé jeho zhoršení zdravotního stavu ho posune o krok zpět a vše se musí učit znovu. Je téměř stále zahleněný, musíme proto pravidelně odsávat.

Michálek miluje procházky venku, kde krásně usne a spinká na čerstvém vzduchu. Umí se i krásně smát i broukat, když mu je dobře. Miluje také vodu a když mu to zdravotní stav dovolí a je mu dobře, krásně cvičí a snaží se zvedat hlavičku.

Víte, můžete mít tisíc přání, tužeb, snů a naději, ale jen zdraví, štěstí, láska, přátelství a úsměv dětí, dává smysl všem dnům života.

Jsou chvíle, které jsou pro naši rodinu někdy hodně těžké, hlavně každá změna zdravotního stavu Michálka. Proto moc děkujeme za každý krásný den s naším synem.

Michálek je bojovníček od narození a mi věříme, že časem vše bude alespoň o trošku lepší.

 

Sbírku již podpořilo 205 dárců

100 Kč — Anonymní dárce před 9 hodinami

100 Kč — Anonymní dárce před 9 hodinami

150 Kč — Viki před 9 hodinami

210 Kč — Anonymní dárce před 9 hodinami

500 Kč — Dita Hrbáčková před 9 hodinami

„Přeju hodně zdraví a snad moje částka aspoň trochu pomůže😘“
150 Kč — Alena Marešová před 9 hodinami

„Drž se broučku 🥰“
100 Kč — Olga Vozdecká před 9 hodinami

„Drž se broučku. “
200 Kč — Simona před 9 hodinami

120 Kč — Dita Hrbáčková před 9 hodinami

160 Kč — Dita Hrbáčková před 9 hodinami

Další běžící sbírky

Nevzdávám se! Ochrnutý záchranář se znovu učí chodit
36 %

Nevzdávám se! Ochrnutý záchranář se znovu učí chodit

Abychom nepřišli o bydlení
58 %

Abychom nepřišli o bydlení

Větší auto pro Michálka
73 %

Větší auto pro Michálka