Marek po mozkové mrtvici to s tříkolkou znovu rozjede

Jihlava, Komárovice / Sbírku organizuje Leona Mašterová

{}

Marek po mozkové mrtvici to s tříkolkou znovu rozjede

0 %

Vybráno 122 144 Kč z 99 840 Kč
Zbývá -686 dnů
Sbírka byla ukončena 01. srpna 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Marek je manžel mé sestry. Letos oslaví 40. narozeniny. Před 6 lety v roce 2016 prodělal těžkou cévní mozkovou mrtvici, která byla komplikovaná krvácením do mozku s následnou operací. Je tak ochrnutý na pravou polovinu těla. Po dlouhých rehabilitacích se podařilo, že Marek chodí o francouzské holi. Bohužel v důsledku ochrnutí dochází ke kontrakturám – chorobným stahům svalů na pravé noze a deformaci plosky nohy. Další velký problém je, že cévní příhoda poškodila centrum řeči a Marek není schopný mluvit ani psát. Komunikační schopnosti jsou nulové. Jeho děti 10letý Tadeášek a 6letá Natálka si s tátou nikdy nepopovídají. Ztráta komunikace a pohybový hendikep ho velmi izolují od okolního světa.

Speciálně upravená trojkolka s elektrickým pohonem je pro Marka způsob, jak zůstat aktivní, a to i v kruhu rodiny a přátel. 

Je to šance na vystoupení z každodenního stereotypu. Společné zážitky jsou důležité pro každou rodinu. O to víc pro rodinu, jakkoli znevýhodněnou.

Trojkolka bude vyrobena od firmy Hugo Bike na míru vzhledem k Markovu postižení. Bude bezpečná a pro moji sestru při manipulaci snadno rozložitelná a skladná do auta.

Sestra je obětavá a skromná. Dosud vše zvládala sama s podporou rodiny. Pořízení trojkolky je pro ni ale až přespříliš nákladné, a proto jsem se rozhodla založit sbírku a poprosit o pomoc i vás.

Před nemocí mezi Markovy koníčky patřilo cestování, fotografování, auta, vojenská technika, zbraně, jízda na kole. Dnes může pouze fotit. Fotí pomocí levé ruky.  Je to velmi obtížné, ale pro Marka je to způsob, jak navazovat společnou „řeč“.

Předem velice děkuji všem, kteří pomohou Markovi svým příspěvkem život žít, a ne pouze přežívat.

Poděkování vám všem!

16. 08. 2022

Přátelé, kamarádi, rodino a anonymní dárci.

Velmi si vaší nezištné pomoci vážíme. Díky Vám se podařilo neskutečné. Během týdne byla částka na Markovu trojkolku vybraná.

Z celého srdce děkujeme za laskavost a podporu. Slzy máme v očích, husí kůži po těle a přitom nás hřeje neuvěřitelný pocit štěstí, radosti a lidskosti. Mít kolem sebe lidičky ze srdcem na správném místě je v životě výhra.

Obrovské díky Marek s rodinou a Leona

Sbírku již podpořilo 108 dárců

„milí Knechtovi, máte můj velký obdiv, přeji hodně sil “
15 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

777 Kč — Dobronín před 2 lety

1 000 Kč — Roman Červený před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Držím palce. E“
373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

2 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Ivana Cveková před 2 lety

„Držíme palce z muzea autíček. “
373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety