Marek po mozkové mrtvici to s tříkolkou znovu rozjede

Jihlava, Komárovice / Sbírku organizuje Leona Mašterová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Marek po mozkové mrtvici to s tříkolkou znovu rozjede

Vybráno 106 367 Kč z 99 840 Kč
Zbývá 78 dnů
107 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 01. srpna 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Marek je manžel mé sestry. Letos oslaví 40. narozeniny. Před 6 lety v roce 2016 prodělal těžkou cévní mozkovou mrtvici, která byla komplikovaná krvácením do mozku s následnou operací. Je tak ochrnutý na pravou polovinu těla. Po dlouhých rehabilitacích se podařilo, že Marek chodí o francouzské holi. Bohužel v důsledku ochrnutí dochází ke kontrakturám – chorobným stahům svalů na pravé noze a deformaci plosky nohy. Další velký problém je, že cévní příhoda poškodila centrum řeči a Marek není schopný mluvit ani psát. Komunikační schopnosti jsou nulové. Jeho děti 10letý Tadeášek a 6letá Natálka si s tátou nikdy nepopovídají. Ztráta komunikace a pohybový hendikep ho velmi izolují od okolního světa.

Speciálně upravená trojkolka s elektrickým pohonem je pro Marka způsob, jak zůstat aktivní, a to i v kruhu rodiny a přátel. 

Je to šance na vystoupení z každodenního stereotypu. Společné zážitky jsou důležité pro každou rodinu. O to víc pro rodinu, jakkoli znevýhodněnou.

Trojkolka bude vyrobena od firmy Hugo Bike na míru vzhledem k Markovu postižení. Bude bezpečná a pro moji sestru při manipulaci snadno rozložitelná a skladná do auta.

Sestra je obětavá a skromná. Dosud vše zvládala sama s podporou rodiny. Pořízení trojkolky je pro ni ale až přespříliš nákladné, a proto jsem se rozhodla založit sbírku a poprosit o pomoc i vás.

Před nemocí mezi Markovy koníčky patřilo cestování, fotografování, auta, vojenská technika, zbraně, jízda na kole. Dnes může pouze fotit. Fotí pomocí levé ruky.  Je to velmi obtížné, ale pro Marka je to způsob, jak navazovat společnou „řeč“.

Předem velice děkuji všem, kteří pomohou Markovi svým příspěvkem život žít, a ne pouze přežívat.

Sbírku již podpořilo 106 dárců

1 000 Kč — Roman Červený před 2 dny

252 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

„Držím palce. E“
373 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

2 000 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

500 Kč — Anonymní dárce před 5 dny

500 Kč — Anonymní dárce před 5 dny

252 Kč — Ivana Cveková před týdnem

„Držíme palce z muzea autíček. “
373 Kč — Anonymní dárce před týdnem

777 Kč — Anonymní dárce před týdnem

500 Kč — Anonymní dárce před týdnem