Kousek moře pro Lukáše s cystickou fibrózou

Rychnov u Jablonce nad Nisou- / Sbírku organizuje Věra Hudousková

{}
0 %

Kousek moře pro Lukáše s cystickou fibrózou

Vybráno 15 910 Kč z 150 000 Kč
Zbývá -250 dnů
11 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 23. července 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Náš syn Lukáš má od narození nevyléčitelnou nemoc zvanou Cystická fibróza (nemoc slaných dětí). Projevuje se to především jako respirační onemocnění, které s sebou ale nese spoustu dalších problémů. Náš syn je tak extrémně náchylný na bakterie a infekční onemocnění. Každý den musíme dezinfikovat veškeré odpady v domácnosti včetně umyvadla, dřezu, vany i WC – vše se prostě musí u nás doma důkladně omýt a vydezinfikovat Savem.

Lukáš třikrát denně inhaluje, po inhalaci ještě flatruje, aby se dobře vyčistily jeho plíce.

Také provádíme intenzivně rehabilitaci a masáž molitanovým balónkem. Lukáš musí před každým jídlem polykat prášky, které podporují trávení potravy. Bez nich by totiž v žaludku neudržel potravu, která by dále pokračovala nestrávená do střev a v těle by nezůstaly žádné živiny. Je to zkrátka nemoc s mnoha úskalími a omezeními.

Trvalo nám dlouho, než jsme si zajely koleje, jelikož mezi další omezení například patří, že Lukáš nesmí přijít do kontaktu s cibulí ani jinou kořenovou zeleninou, a to kvůli bakteriím. Nesmí ani jezdit veřejnou dopravou, chodit do botanických zahrad, stojatých vod.…a také spadá do extrémně rizikové skupiny ohledně onemocnění COVID–19. Mohli bychom takto jmenovat mnoho dalších věcí a omezení ještě dlouho....

Jediné, co ho trochu nabije a vyčistí, je ozdravný pobyt u moře, kde mu toto prostředí umožní lépe dýchat a vlhký slaný vzduch mu pročistí dýchací cesty. 

Výtěžek ze sbírky tak půjde na ozdravný pobyt, který snad aspoň trochu synovi uleví. Lukáše dále také často vozíme do Prahy k lékařům, ale jelikož se naše auto porouchalo, potřebujeme pokrýt i opravu. Automobil je pro nás velmi klíčový. Lukáše nesmíme vystavit rizikům spojeným s náchylností na bakterie a infekční onemocnění.

Platíme nemalé částky za dezinfekční prostředky, inhalace, léky, vitamíny, speciální potraviny a další doplňky, a proto si sami tento rehabilitační pobyt ani opravu auta pro syna nemůžeme dovolit.

Prosíme touto formou všechny dárce o pomoc pro Lukáše v této nelehké a těžké době, abychom mu mohli prodloužit a zpříjemnit jeho kvalitu života.

Všem moc děkujeme.

Sbírku již podpořilo 13 dárců

2 000 Kč — Ségra před 9 měsíci

„HODNĚ MOC TĚ MÁM RÁD!!!!“
777 Kč — Anonymní dárce před rokem

„pro kuliho :)“
5 000 Kč — děda před rokem

373 Kč — Leona Jahodová před rokem

„🍀🍀🍀🍀“
150 Kč — Zemanová před rokem

„Užij si moře kámo...“
500 Kč — Milan před rokem

„Drž se bráško ❤️“
500 Kč — Petr Ficza před rokem

400 Kč — Lucie Ficzova před rokem

5 000 Kč — AVIS TRADE s.r.o. před rokem

100 Kč — barbora hápová před rokem