Kousek moře pro Lukáše s cystickou fibrózou

Rychnov u Jablonce nad Nisou- / Organizer: Věra Hudousková zc.manzes@11azcifrtep

{}
0 %

Kousek moře pro Lukáše s cystickou fibrózou

Amount raised 15 910 Kč of 150 000 Kč goal
Left -499 days
11 % z původního cíle
The campaign has ended 23. July 2022

Help by sharing

Náš syn Lukáš má od narození nevyléčitelnou nemoc zvanou Cystická fibróza (nemoc slaných dětí). Projevuje se to především jako respirační onemocnění, které s sebou ale nese spoustu dalších problémů. Náš syn je tak extrémně náchylný na bakterie a infekční onemocnění. Každý den musíme dezinfikovat veškeré odpady v domácnosti včetně umyvadla, dřezu, vany i WC – vše se prostě musí u nás doma důkladně omýt a vydezinfikovat Savem.

Lukáš třikrát denně inhaluje, po inhalaci ještě flatruje, aby se dobře vyčistily jeho plíce.

Také provádíme intenzivně rehabilitaci a masáž molitanovým balónkem. Lukáš musí před každým jídlem polykat prášky, které podporují trávení potravy. Bez nich by totiž v žaludku neudržel potravu, která by dále pokračovala nestrávená do střev a v těle by nezůstaly žádné živiny. Je to zkrátka nemoc s mnoha úskalími a omezeními.

Trvalo nám dlouho, než jsme si zajely koleje, jelikož mezi další omezení například patří, že Lukáš nesmí přijít do kontaktu s cibulí ani jinou kořenovou zeleninou, a to kvůli bakteriím. Nesmí ani jezdit veřejnou dopravou, chodit do botanických zahrad, stojatých vod.…a také spadá do extrémně rizikové skupiny ohledně onemocnění COVID–19. Mohli bychom takto jmenovat mnoho dalších věcí a omezení ještě dlouho....

Jediné, co ho trochu nabije a vyčistí, je ozdravný pobyt u moře, kde mu toto prostředí umožní lépe dýchat a vlhký slaný vzduch mu pročistí dýchací cesty. 

Výtěžek ze sbírky tak půjde na ozdravný pobyt, který snad aspoň trochu synovi uleví. Lukáše dále také často vozíme do Prahy k lékařům, ale jelikož se naše auto porouchalo, potřebujeme pokrýt i opravu. Automobil je pro nás velmi klíčový. Lukáše nesmíme vystavit rizikům spojeným s náchylností na bakterie a infekční onemocnění.

Platíme nemalé částky za dezinfekční prostředky, inhalace, léky, vitamíny, speciální potraviny a další doplňky, a proto si sami tento rehabilitační pobyt ani opravu auta pro syna nemůžeme dovolit.

Prosíme touto formou všechny dárce o pomoc pro Lukáše v této nelehké a těžké době, abychom mu mohli prodloužit a zpříjemnit jeho kvalitu života.

Všem moc děkujeme.

13 donations

2 000 Kč — Ségra 1 year ago

“HODNĚ MOC TĚ MÁM RÁD!!!!”
777 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“pro kuliho :)”
5 000 Kč — děda 2 years ago

373 Kč — Leona Jahodová 2 years ago

“🍀🍀🍀🍀”
150 Kč — Zemanová 2 years ago

“Užij si moře kámo...”
500 Kč — Milan 2 years ago

“Drž se bráško ❤️”
500 Kč — Petr Ficza 2 years ago

400 Kč — Lucie Ficzova 2 years ago

5 000 Kč — AVIS TRADE s.r.o. 2 years ago

100 Kč — barbora hápová 2 years ago