Kolo pro Lukáška

Tanvald / Sbírku organizuje Blanka Plánková

{}

Kolo pro Lukáška

0 %

Vybráno 61 700 Kč z 60 000 Kč
Zbývá -1495 dnů
Sbírka byla ukončena 11. června 2020

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Šestnáctiletý Lukášek se narodil s řadouzdravotních obtíží. Byla mu diagnostikována dětská mozková obrna a dalšíonemocnění. Prodělal několik operací dolních končetin a je onkologicky sledován kvůli kostním výrůstkům. Přesto se rád usmívá, je společenský arád tráví čas na kole. Právě na lehké a skladné kolo půjde váš příspěvek.

Luky chodí do Jedličkova ústavu v Liberci, miluje hokeja je velkým fanouškem HC Bílí Tygři Liberec. Nenechá si ujít ani výlety s kamarády.Bohužel nezvládne žádné větší vzdálenosti, a tak jezdí na odrážedle. Jízdaje pro něj však velmi náročná a neodpočine si, protože kolo je těžké. Řešením bybylo nové odlehčené kolo.

Rozhodla jsem se rodině pomoci a objevila jsme koloAlinker, které je k dostání pouze v Americe a stojí cca 60 tisíc korun. Buduvám všem velmi vděčná za jakoukoliv pomoc,“ říká organizátorka sbírky a rodinnákamarádka Blanka.

Kolo udělá radost nejen Lukáškovi. Maminka Kačka senebude muset rozhodovat, zda naložit kočárek pro roční Sofinku nebo kolo. Obojíse jí do auta momentálně nevejde.

Malý bojovník

Lukášek se narodil v 37. týdnu císařským řezem.Maminka si vyslechla diagnózu dětská mozková obrna a svalová hypotonie dolníchkončetin. Lukášek má rozštěp patra, srostlé lebeční švy, kožním výrůstky nakrku a v podpaží. I přes tyto zdravotní komplikace ale zůstává veselým chlapcem.

Sbírku již podpořilo 94 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„Mám Vás ráda ?“
500 Kč — Gabriela Matoušková před 4 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„Lukasku at se Ti libi kolo!!“
3 710 Kč — Michal B. před 4 lety

250 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„Lukášku hodně šťastných kilometrů ? přeje kámoš Matěj s maminkou ?“
500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„Lukášku přejeme mnoho? kilometrů na novém kole ♥️“
500 Kč — Jarka, Kuba, Honzik před 4 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

250 Kč — Anonymní dárce před 4 lety