Kolečko pro Magdu

Šanov / Sbírku organizuje Magdalena Hanková

{}

Kolečko pro Magdu

0 %

Vybráno 79 042 Kč z 65 000 Kč
Zbývá -1292 dnů
Sbírka byla ukončena 30. listopadu 2020

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Milí Známí i Neznámí,

jelikož jste se „proklikli“ až sem, nejspíš Vás zajímá můj příběh. Tak tedy: Jmenuji se Magdalena a na svět jsem vykoukla před 30 lety. A taky o dva měsíce dříve, než bylo v plánu. V důsledku toho jsem si hned na začátku do vínku přinesla porodní váhu 1000 gramů a diagnózu DMO – kvadruparéza.

Jak asi tušíte, s mojí „životní parťačkou DMO“, která mě výrazně omezuje v samostatném pohybu a jemné motorice, není vždycky jenom legrace. Protože na veškeré přesuny musím používat vozík, člověk místo toho, aby na ulici kochal děním okolo, neustále dává pozor na to, aby předními kolečky nevjel do díry na chodníku, anebo ostřížím zrakem hledá nízký nájezd, což občas, mírně řečeno, hraničí až s obsesí. :-)

Taky musí řešit, jestli obchod, destinace, anebo kino jsou dostatečně „bezbar“. A hlavně, jestli bude potřebovat doprovod. Sama totiž zvládnu jízdu na mechanickém vozíku kvůli spasticitě rukou jen v bezbariérovém interiéru. Můj současný elektrický vozík, který má už 11 let, navíc začíná dosluhovat a veškeré kupící se opravy, které nefinancuje pojišťovna, jsou zdlouhavé. Současně je jeho nakládání do auta (pokud se do něj vůbec vejde) disciplínou jen pro odvážné.

Protože si chci ale život užívat tak, jak se na můj věk sluší, a neustálé plánování volného času už je chvílemi náročné, hledala jsem možnosti, jak být zase o kousek mobilnější a nezávislá.

A řešení vidím v elektrickém pohonu na mechanický vozík od firmy Hurt-e.

Když si to shrneme: Žádný 150 kg elektrický vozík s ližinami a 20 minutová nakládka, ale 22 kg mechanický vozík s pohonem a 5 minutová nakládka. Vešla bych se do úzkých uliček. Mohla bych si kdykoliv vyrazit do města s přáteli a bez asistenta. A nakonec, mechanický vozík zvládnou unést dva statní lidé, kdežto na elektrický bych potřebovala….no, nejméně čtyři závodníky ve vzpírání. :-)

Protože je ale taková pomůcka u nás unikátní a nepatří mezi nejlevnější, je mimo mé finanční možnosti si ji na vlastní náklady pořídit. Ze svých příjmů si totiž hradím pravidelné „udržovací“ rehabilitace, masáže a další kompenzační pomůcky.

Současně na pomůcku nepřispívá zdravotní pojišťovna a vyřízení nového elektrického vozíku je v nedohlednu. Veškerá jednání nadací a spolků se navíc kvůli Covid prodlužují, rozhodla jsem se zkusit oslovit případné donátory touto cestou. Budu vděčná, pokud se mezi Vámi najde dobrá duše, kterou můj příběh zaujal, a na elektrický pohon mi jakoukoliv sumou přispěje.

SBÍRKA POBĚŽÍ DO 30. 11. 2020

25. 11. 2020

Protože se základní suma na koupi kolečka vybrala doslova rychlostí blesku, dohodli jsme se na můj podnět s Znesnaze21, že sbírku necháme běžet do konce měsíce listopadu a pak ji ukončíme. Je tomu tak proto, abych mohla s firmou Hurt co nejdříve dořešit výrobu kolečka a nový "doplněk" měla co nejdříve doma :)


Veškeré finance nad původních 100 % poslouží k "vytunění" kolečka, takže pokud máte chuť, stále je možno na sbírku přispět. Všechny korunky navíc budou poctivě využity ;)


Vaše

Magdalena

DĚKUJI, DĚKUJI, DĚKUJI <3

24. 11. 2020

Ani v nejoptimističtějším snu mě nenapadlo, že po 21 hodinách od spuštění sbírky budeme mít vybráno takřka 80 % z kýžené sumy. 🙏💪👩‍🦽🥳🥳💝💝 https://www.znesnaze21.cz/sbirka/kolecko-pro-magdu#o-sbirce

Řeknu asi jen tři věci:

- ZAČÍNÁM VĚŘIT NA ZÁZRAKY 🍀🙏🙏💫

- DĚKUJU, DĚKUJU, DĚKUJU (i když slavná replika říká: "Opakuješ se, začínáš bejt nudná", NELZE JINAK :))

- NĚKDY JE PROSTĚ MNOHEM, MNOHEM LEPŠÍ MÍT O KOLEČKO (NA)VÍC 😉

Jak to celé funguje?

23. 11. 2020

Protože se odkaz na "kolečko" do hlavního textu nevešel, zde si můžete udělat představu, jak takový elektrický pohon v reálu funguje ;)


https://www.hurt-e.cz/#Video


Sbírka jede necelé dvě hodiny a už je vybráno přes 20 %. Z celého srdce děkuji všem Známým i Neznámým!

Sbírku již podpořilo 147 dárců

300 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

200 Kč — Pavel Kolář před 4 lety

2 000 Kč — Věra a Roman z Bojkovic před 4 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

300 Kč — Sousedi :-) před 4 lety

„Ať se ti krásně drandí. Je to skvělý nápad místo velkého vozíku.“
865 Kč — Petr Kalfař před 4 lety

„Majdi, aspoň symbolicky <3“
60 Kč — Hanka před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

200 Kč — Eva před 4 lety