Kmenové buňky pro bráchu Marka: hra o čas

Praha / Sbírku organizuje Dagmar Horelová

{}
0 %

Kmenové buňky pro bráchu Marka: hra o čas

Vybráno 333 857 Kč z 650 000 Kč
Zbývá -277 dnů
51 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 18. června 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Stav mého bratra Marka se každým dnem zhoršuje, potřebuje co nejdříve nastoupit na léčbu kmenovými buňkami. Je to hra o čas.

Můj bráška Marek býval velmi aktivní člověk a sportovec – atletik a fotbalista, a to dokonce roky závodně. Jezdil rád na kole, hrál nohejbal a kempoval...

Na podzim roku 2020 si našel brigádu vykládání vagonů na poště, aby si finančně polepšil...ale loni v dubnu se mu začalo hůře chodit, a tak musel ukončit brigádu a navštívil lékaře.

V lednu pak postoupil lumbální vyšetření, kde mu diagnostikovali nemoc ALS (Amyotrofická laterální skleróza). V prvním momentě se ho zmocnila beznaděj, ale bráška je silný a optimistický člověk, začal se o tuto nemoc více zajímat, a tak objevil kliniku v Brně CELLTHERA u prof. MUDr. Michálka PhDr., kam jsme jeli na konzultaci.

Během konzultace s lékařem nám byla doporučena aplikace kmenových buněk ve Vídni v ceně cca 12.000 eur a regenerativní a vitamínové infuze v ceně cca 150.000 Kč. Tato léčba by bratrovi pomohla jeho zdravotní stav nejen zastavit, ale dokonce i zlepšit.

Dnes je mému bráškovi 66 let. Téměř nechodí, přestala mu fungovat levá ruka, a čeká už jen na invalidní vozík. Léčba je však pro nás příliš finančně náročná a bez pomoci je naše situace beznadějná.

Jsme oba už v důchodu a naše příjmy sotva pokryjí náklady na živobytí a transporty k lékařům. Všem vám budeme moc vděční za příspěvek do této sbírky.

Sbírku již podpořilo 493 dárců

252 Kč — Zdeněk před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

2 000 Kč — Tomáš Dlabač před rokem

„Držím palce a přeji sílu a lásku.“
500 Kč — Lenka Trněná před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Bytové družstvo JÍLOVÉ u Prahy.“
1 221 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Věř a On Ti pomůže. Hodně síly k uzdravení!“
1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Buď silný! “
1 500 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Márovi, Danča Tománková +Jirka Král“
2 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

2 000 Kč — Anonymní dárce před rokem