Kauce pro samoživitelku a jejích 5 dětí

Havířov, Šumbark / Sbírku organizuje Kristýna Byrtusová

{}

Kauce pro samoživitelku a jejích 5 dětí

0 %

Vybráno 7 428 Kč z 30 000 Kč
Zbývá -600 dnů
Sbírka byla ukončena 04. července 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Kristýna a jsem samoživitelka pěti dětí. Čtyři jsou už školáci a pátý nejmladší chodí do speciální školky, jelikož má ADHD v kombinaci s autismem. Na tuto sbírku nás doporučila naše sociální pracovnice, která nám také napsala doporučení.

Žijeme v azylovém domě v Havířově, aktivně si hledáme nové bydlení, ale narazili jsme na obrovský problém s kaucí.

Bohužel nejsem schopná s našimi nízkými příjmy a vysokými výdaji našetřit tak velký obnos peněz (30 000,-), abychom s dětmi mohli započít novou životní etapu. Velmi mě to trápí – snažíme se šetřit, kde to jen jde, ale živit nás šest jen z dávek je občas těžké. 

Nový stabilní domov potřebujeme vybudovat také pro nejmladšího syna, půjde jednou do speciální školy a pro jeho handicap – ADHD v kombinaci s autismem – je důležité, aby měl prostředí, kde bude zvyklý. Pro jeho psychickou pohodu je to stěžejní. 

I když k životu přistupujeme skromně a šetrně, stejně nám do života vstupují nenadálé výdaje.

Ty máme také spojené se školou, nebo kroužky dětí – dcery se věnují mažoretkám. Snažím se je k něčemu vést a nechci jim tuto jedinou volnočasovou aktivitu upírat. Milují to tam, pro své malé ratolesti bych prostě udělal cokoliv a navzdory naší finanční tísni jsou to šťastné a spokojené děti. Když do toho ale vstoupí nenadálý výdaj, těžko pak vycházíme, ale vždy jsme to nějak zvládali sami, až do teď.

Pokud se nám kauci podaří složit, věřím, že pak už to zase samostatně zvládneme. Má slova také deklaruje doporučení od našeho sociálního pracovníka: „Paní Byrtusová je bezproblémová klientka, plní si své povinnosti a závazky. Klientka spolupracuje, děti chodí pravidelně do školy a navštěvují zájmové kroužky. Nejmladší syn navštěvuje speciální mateřskou školu. Její finanční situace ji neumožňuje našetřit si na jistinu k bytu.“

Proto moc prosíme dárce o podporu. Velmi si jí vážíme.

Sbírku již podpořilo 13 dárců

3 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

50 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety