Hyperbarická komora pro Kubíčka

Přibyslav / Sbírku organizuje Petra Kunášková

{}

Hyperbarická komora pro Kubíčka

0 %

Vybráno 6 121 Kč z 70 000 Kč
Zbývá -845 dnů
Sbírka byla ukončena 20. února 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Mému synovi Kubíčkovi je 13 let. Od 2,5 roku mu byl diagnostikován autismus s TMR. Do 10 let byl plně neverbální. Komunikace probíhala pouze za pomoci fotografií. Kubíček měl desítky záchvatů denně, záchvaty vzteku, hysterie, pláče. Neměl žádný oční kontakt, časté repetitivní a netečné pohyby, pevně trval na stereotypech a změny byly vždy se záchvatem. Hygiena, sebeobsluha byly nulové a vždy se záchvatem. Stříhaní nehtů, vlasů vždy pouze ve spánku, čištění zubu se záchvatem. I přes každodenní snahu a různé terapie se nedařilo stav Kubíčka posunout vpřed.

Kubíček je nyní po 3 aplikaci kmenových buněk na klinice EmCell. Po I. aplikaci kmenových buněk začal Kubík v jeho 10 letech používat k dorozumívání svá první slova. Začal více chápat, rozumět světu kolem sebe. Jeho psychický stav se začal zlepšovat. Poté proběhla II. a III. aplikace kmenových buněk, Všechny aplikace kmenových buněk byly podpořeny na klinice hyperbarickou komorou.

Aby se synův stav mohl i nadále zlepšovat potřebuje hyperbarickou komoru domů. Výtěžek sbírky půjde na její zakoupení.

Hyperbarickou komoru (HBOT) jsme si zatím domů pronajali. Bohužel není v našich možnostech ani silách denně Kubíčka vozit do specializovaných pracovišť s HBOT. Nejbližší HBOT je od našeho bydliště nejblíže přes 120 km jedna cesta. HBOT je to téměř každodenní dlouhodobá záležitost. HBOT je nezbytná nejen při aplikaci kmenových buněk, ale i pro celkové zlepšení v oblasti autismus. Pronájem HBOT včetně příslušenství stojí 24.900, -Kč/měsíc, což je pro nás neúnosné. Proto bychom potřebovali HBOT koupit. Bohužel ale pořizovací cena je také hodně vysoká. Cena HBOT je 187.000, -Kč.

Vše je o to složitější, že já, maminka Kubíčka, jsem sama vážně nemocná a již řadu let jsem v plném invalidním důchodu. Při pobytu v hyperbarické komoře musím být přítomna s Kubíčkem. Výsledky vyšetření ukázaly, že HBOT pomáhá i mému zdravotnímu stavu. Bohužel hyperbarickou komoru pojišťovna neproplácí a bohužel ani nepřispívá na tyto terapie, proto se obracím s prosbou o pomoc na Vás.

 

Jak pomáhá hyperbarická komora

Díky vyššímu tlaku, než je okolní vzduch a díky dodanému čistému kyslíku, který se do komory vpouští, se kyslík rozpustí i v krevním séru a dostane se tak do míst v těle, kde se nedostane díky absenci žil. To nabudí v buňkách tvorbu energie a také množení. To má za důsledek zlepšení kognitivních funkcí mozku. Kostní dřeň emituje více vlastních kmenových buněk a po určité době používání nastoupí tzv. angiogeneze – tvorba nových kapilár v místech, kde předtím nebyly.

Sbírku již podpořilo 8 dárců

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

250 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Ať slouží 🤗“
252 Kč — Pavla před 3 lety

1 000 Kč — Jana před 3 lety

„Hodně zdraví, Kubíčku. :)“
777 Kč — Michaela před 3 lety

1 200 Kč — Anonymní dárce před 3 lety