Hyperbarická komora pro Kubíčka

Přibyslav / Organizer: Petra Kunášková zc.manzes@akcykys

{}
0 %

Hyperbarická komora pro Kubíčka

Amount raised 6 121 Kč of 70 000 Kč goal
Left -792 days
9 % z původního cíle
The campaign has ended 20. February 2022

Help by sharing

Mému synovi Kubíčkovi je 13 let. Od 2,5 roku mu byl diagnostikován autismus s TMR. Do 10 let byl plně neverbální. Komunikace probíhala pouze za pomoci fotografií. Kubíček měl desítky záchvatů denně, záchvaty vzteku, hysterie, pláče. Neměl žádný oční kontakt, časté repetitivní a netečné pohyby, pevně trval na stereotypech a změny byly vždy se záchvatem. Hygiena, sebeobsluha byly nulové a vždy se záchvatem. Stříhaní nehtů, vlasů vždy pouze ve spánku, čištění zubu se záchvatem. I přes každodenní snahu a různé terapie se nedařilo stav Kubíčka posunout vpřed.

Kubíček je nyní po 3 aplikaci kmenových buněk na klinice EmCell. Po I. aplikaci kmenových buněk začal Kubík v jeho 10 letech používat k dorozumívání svá první slova. Začal více chápat, rozumět světu kolem sebe. Jeho psychický stav se začal zlepšovat. Poté proběhla II. a III. aplikace kmenových buněk, Všechny aplikace kmenových buněk byly podpořeny na klinice hyperbarickou komorou.

Aby se synův stav mohl i nadále zlepšovat potřebuje hyperbarickou komoru domů. Výtěžek sbírky půjde na její zakoupení.

Hyperbarickou komoru (HBOT) jsme si zatím domů pronajali. Bohužel není v našich možnostech ani silách denně Kubíčka vozit do specializovaných pracovišť s HBOT. Nejbližší HBOT je od našeho bydliště nejblíže přes 120 km jedna cesta. HBOT je to téměř každodenní dlouhodobá záležitost. HBOT je nezbytná nejen při aplikaci kmenových buněk, ale i pro celkové zlepšení v oblasti autismus. Pronájem HBOT včetně příslušenství stojí 24.900, -Kč/měsíc, což je pro nás neúnosné. Proto bychom potřebovali HBOT koupit. Bohužel ale pořizovací cena je také hodně vysoká. Cena HBOT je 187.000, -Kč.

Vše je o to složitější, že já, maminka Kubíčka, jsem sama vážně nemocná a již řadu let jsem v plném invalidním důchodu. Při pobytu v hyperbarické komoře musím být přítomna s Kubíčkem. Výsledky vyšetření ukázaly, že HBOT pomáhá i mému zdravotnímu stavu. Bohužel hyperbarickou komoru pojišťovna neproplácí a bohužel ani nepřispívá na tyto terapie, proto se obracím s prosbou o pomoc na Vás.

 

Jak pomáhá hyperbarická komora

Díky vyššímu tlaku, než je okolní vzduch a díky dodanému čistému kyslíku, který se do komory vpouští, se kyslík rozpustí i v krevním séru a dostane se tak do míst v těle, kde se nedostane díky absenci žil. To nabudí v buňkách tvorbu energie a také množení. To má za důsledek zlepšení kognitivních funkcí mozku. Kostní dřeň emituje více vlastních kmenových buněk a po určité době používání nastoupí tzv. angiogeneze – tvorba nových kapilár v místech, kde předtím nebyly.

8 donations

1 221 Kč — Anonymous donor 2 years ago

200 Kč — Anonymous donor 2 years ago

250 Kč — Anonymous donor 2 years ago

1 221 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Ať slouží 🤗”
252 Kč — Pavla 2 years ago

1 000 Kč — Jana 2 years ago

“Hodně zdraví, Kubíčku. :)”
777 Kč — Michaela 2 years ago

1 200 Kč — Anonymous donor 2 years ago

Discover more

Navigátorka rallye tragicky zahynula. Pomozme pozůstalým!
444 %

Navigátorka rallye tragicky zahynula. Pomozme pozůstalým!

Last chance for Boris. Let’s give him hope!
45 %

Last chance for Boris. Let’s give him hope!

Po pádu ze střechy zůstal táta Honza ochrnutý. Pomozme mu rehabilitovat!
101 %

Po pádu ze střechy zůstal táta Honza ochrnutý. Pomozme mu rehabilitovat!