Hipoterapie pro Ondráška a jeho nemocné nožičky

Hlubočky 3 / Sbírku organizuje Marcela Vrtělová zc.manzes@alecraMavoletrV

{}
0 %

Hipoterapie pro Ondráška a jeho nemocné nožičky

Vybráno 11 314 Kč z 20 000 Kč
Zbývá 12 dnů 57 % z původního cíle

Sbírce pomůžete i sdílením

Ondra je sedmiletý kluk, který trpí hned několika vrozenými vadami srdce a sluchu. Lékaři mu navíc diagnostikovali mentální retardaci s atypickým autismem. Ve třech letech Ondrášek začal napadat na nožičky a přišla další rána… Perthesova choroba, vážné onemocnění pohybového aparátu.

Váš příspěvek umožní Ondráškovi absolvovat léčebnou terapie na koních (hipoterapii) a navštěvovat rehabilitace v Olomouci. V nejbližší době chce rodina vyhledat také ergoterapii, která by Ondrovi pomohla s nácvikem běžných činností.

Když Ondrovi diagnostikovali Perthesovu chorobu, nesměl chodit a strávil rok na vozíčku. „V jeho věku chtěl běhat a hrát si. Vysvětlit mu, že nesmí chodit, bylo velmi těžké,“ vzpomíná maminka.

Ve čtyřech letech se podrobil oboustranné operaci kyčlí a strávil 8 týdnů se zasádrovanými nožičkami. Po sundáni sáder se učil znovu chodit. Bylo to velice bolestivé období pro celou rodinu.

„O prázdninách nám přišla zpráva z nemocnice, kde byl syn na genetickém vyšetření, že se u něj našla mutace genu a vše nasvědčuje tomu, že trpí genetickým onemocněním,“ líčí nejnovější informace maminka.

Dnes chlapeček chodí, ale chůze je stále nemotorná i kvůli svalové hypotonii. Pro zlepšení zdravotního stavu je potřeba intenzivně cvičit. „Jezdíme pravidelně do Jánských Lázní a letos jsme byli dvakrát na intenzivní hipoterapii v Miráklu u Bohuslavic. Od července jsme začali navíc každý týden docházet do Olomouce k velice šikovné fyzioterapeutce do Centra pohybu a celostní diagnostiky, která cvičí metodou Kombi Komplex, cvičení však neproplácí pojišťovna,“ dodává maminka.

Všem dárcům moc děkujeme.

Kleefstraův syndrom

07. 10. 2020

Ondráškovi se potvrdil Kleefstraův syndrom. Je jen pár lidí u nás s tímto genetickým o nemocněnim, co způsobuje poruchu řeči, středně těžkou až těžkou mentální vadu, srdeční vadu, sluchovou, hipotoni, nespavost a jiné problémy, ale aspoň víme, co stojí za Ondráškovými potížemi.

Genetika

02. 09. 2020

Včera se boužel genetické onemocnění potvrdilo... 26.9 jedeme do Prahy kde se dozvíme víc...

Sbírku již podpořilo 16 dárců

200 Kč — Anonymní dárce před měsícem

200 Kč — Anonymní dárce před měsícem

360 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

83 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

300 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

200 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

100 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

111 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

Další běžící sbírky

Sestřičky sestřičkám
10 %

Sestřičky sestřičkám

Nový život pro děti z Líský
8 %

Nový život pro děti z Líský

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí
51 %

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí