Dvě dobrovolnice pomáhající Ukrajině potřebují Vaši podporu

Praha 5 / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Dvě dobrovolnice pomáhající Ukrajině potřebují Vaši podporu

0 %

Vybráno 58 054 Kč z 50 000 Kč
Zbývá -701 dnů
Sbírka byla ukončena 19. července 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsme dvě Ukrajinky, Natálie Šenková a Oksana Prushkovská, žijící v ČR již mnoho let, naše děti se narodily již zde. Na Ukrajině ale stále máme rodiny a spoustu kamarádů i kontaktů, a tak nám vzniklá situace není jedno.

Na Ukrajinu jsme od počátku války odvezly několik dodávek věcí – většinou na odlehlá místa válečných zón (ale nejenom), kam se standardní humanitární ani jiná pomoc nedostane.

Naše vlastní finanční prostředky i našich kamarádů ale již došly, proto jsme nuceni poprosit o pomoc, abychom mohly ve svých aktivitách pokračovat. Máme kamarády a kontakty, kteří jsou schopni pomoc dostat na různá místa Ukrajiny. Dokážeme tak získat i přesné informace, co v danou chvíli lidé na Ukrajině potřebují.

Jakou pomoc poskytujeme? Nakupujeme trvanlivé potraviny, dětskou výživu, léky, hygienické potřeby, potřeby pro kojence, batolata a předáváme to všechno přímo rodinám ve válečných zónách, nebo uprchlíkům z východu, kteří o vše přišli a usadili se na západní Ukrajině. Zásobujeme také vojáky (zejména ty působící v teritoriální obraně), kterým dodáváme potřebné ochranné vojenské pomůcky, potraviny a léky.

Prostředky částečně využijeme i na pohonné hmoty. Děkujeme i za malý příspěvek!

Vážíme si každé Vaší pomoci.

Děkuji všem dárcům!

19. 07. 2022

Děkujeme za všechny vaše příspěvky – sbírka pokračuje. Na Ukrajinu jsme dopravili spoustu zboží, před 14 dny Natálka s Oksanou navštívily dětský domov na západě Ukrajiny, kde jsou nyní i desítky sirotků z válečných zón. Řada z nich je nemocných. Zoufale se zde nedostává léků, nejen pro děti, ale i dospělé, některých potravin, dětské výživy i hygienických potřeb. A to málo, co je, je předražené. Při své týdenní cestě pomohly i rodinám, které uprchly a žijí teď na západě Ukrajiny, i rodinám, kde muži bojují a doma zůstaly jen mámy s dětmi. Nikdo z nás si neumí představit, čím mnozí prošli… Nevzdáváme se, pomáháme dál, i když situace na Ukrajině je složitá. Děkujeme!

 

Sbírku již podpořilo 25 dárců

5 000 Kč — Vendula Lipová před 2 lety

500 Kč — Romana Hubková před 2 lety

„Držte se!“
2 112 Kč — Eva Kotr. před 2 lety

„Diky za moznost podporit Vasi uzasnou snahu pomahat. “
373 Kč — Jana před 2 lety

„Слава Україні! Героям Слава! “
200 Kč — Alexandra před 2 lety

„Vytrvejte, děláte nesmírně úžasnou a statečnou práci...“
3 000 Kč — Evžen Kříž před 2 lety

2 000 Kč — Radka Pardubice před 2 lety

3 000 Kč — Dušan Novák před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Sláva Ukrajině“
1 000 Kč — Martina a Emil před 2 lety