Dvě dobrovolnice pomáhající Ukrajině potřebují Vaší podporu

Praha 5 / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Dvě dobrovolnice pomáhající Ukrajině potřebují Vaší podporu

Amount raised 58 054 Kč of 50 000 Kč goal
Left -589 days
116 % z původního cíle
The campaign has ended 19. July 2022

Help by sharing

Jsme dvě Ukrajinky žijící v ČR již mnoho let, naše děti se narodily již zde. Na Ukrajině ale stále máme rodiny a spoustu kamarádů i kontaktů, a tak nám vzniklá situace není jedno.

Na Ukrajinu jsme od počátku války odvezly několik dodávek věcí – většinou na odlehlá místa válečných zón (ale nejenom), kam se standardní humanitární ani jiná pomoc nedostane.

Naše vlastní finanční prostředky i našich kamarádů ale již došly, proto jsme nuceni poprosit o pomoc, abychom mohly ve svých aktivitách pokračovat. Máme kamarády a kontakty, kteří jsou schopni pomoc dostat na různá místa Ukrajiny. Dokážeme tak získat i přesné informace, co v danou chvíli lidé na Ukrajině potřebují.

Jakou pomoc poskytujeme? Nakupujeme trvanlivé potraviny, dětskou výživu, léky, hygienické potřeby, potřeby pro kojence, batolata a předáváme to všechno přímo rodinám ve válečných zónách, nebo uprchlíkům z východu, kteří o vše přišli a usadili se na západní Ukrajině. Zásobujeme také vojáky (zejména ty působící v teritoriální obraně), kterým dodáváme potřebné ochranné vojenské pomůcky, potraviny a léky.

Prostředky částečně využijeme i na pohonné hmoty. Děkujeme i za malý příspěvek!

Vážíme si každé Vaší pomoci.

Děkuji všem dárcům!

19. 07. 2022

Děkujeme za všechny vaše příspěvky – sbírka pokračuje. Na Ukrajinu jsme dopravili spoustu zboží, před 14 dny Natálka s Oksanou navštívily dětský domov na západě Ukrajiny, kde jsou nyní i desítky sirotků z válečných zón. Řada z nich je nemocných. Zoufale se zde nedostává léků, nejen pro děti, ale i dospělé, některých potravin, dětské výživy i hygienických potřeb. A to málo, co je, je předražené. Při své týdenní cestě pomohly i rodinám, které uprchly a žijí teď na západě Ukrajiny, i rodinám, kde muži bojují a doma zůstaly jen mámy s dětmi. Nikdo z nás si neumí představit, čím mnozí prošli… Nevzdáváme se, pomáháme dál, i když situace na Ukrajině je složitá. Děkujeme!

 

25 donations

“Drzte se!”
1 221 Kč — Daniel 2 years ago

1 000 Kč — Hentons Sláva Ukrajině 2 years ago

5 000 Kč — Popelkovi 2 years ago

4 000 Kč — Michaela Maršíková 2 years ago

1 500 Kč — Lucie Moravcová 2 years ago

1 000 Kč — Klára šmejkalová 2 years ago

9 000 Kč — Radka Vychodilová 2 years ago

150 Kč — Karolína Panušková 2 years ago

5 000 Kč — Hana Mitchell 2 years ago

5 000 Kč — Aleš 2 years ago