Druhá šance pro Jardu: elektrický vozík

Budišov u Třebíče / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Druhá šance pro Jardu: elektrický vozík

0 %

Vybráno 0 Kč z 48 000 Kč
Zbývá -656 dnů
Sbírka byla ukončena 07. října 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Po úmrtí našeho otce Jaroslava (v červnu 1993) se bratru Jardovi stala nehoda na motorce. Po noční vesnické zábavě bohužel sedl na svoji motorku a jel za kamarádem do sousední vesnice. Nezvládl zatáčku, narazil do struhy a letěl vzduchem až nakonec padl zády na pařez v lese.

Amputace

Štěstí bylo, že jej v lese viděl traktorista, který zavolal pomoc. Následovaly série operací a následně rehabilitace, vše to trvalo rok. Po jeho návratu domů k rodině nebylo možné ho neustále tahat nahoru a dolů po schodech, tudíž odešel bydlet do bezbariérového bytu vzdáleného 20 km od domova.

Dlouhodobě má od té doby zdravotní problémy, a tak mu po nějaké době mu musely být amputovány nohy pod koleny.

Naštěstí se ale nakonec podařilo bratra přestěhovat k nám do Jaroměřic nad Rokytnou do pečovatelského domu, a tak mu teď můžeme být více nablízku a podporovat ho. Jeho zdravotní stav je opravdu vážný, zaplatil tak za svou chybu již vysokou daň, ale nyní bychom mu rádi kvalitu života trochu zlepšili a podpořili ho ještě více s vaší pomocí.

Brácha je totiž moc rád mezi lidmi, svými kamarády a rodinou. Jet na mechanickém vozíku ven do přírody bohužel nejde – není schopný ze zdravotních důvodů se takto pohybovat, navíc i terén není uzpůsobený pro takový vozík. 

JAK SBÍRKA POMŮŽE?

Jarda si pořídil starší elektrický skútr, který neustále opravoval, ale teď už nejezdí vůbec, jelikož opravit již nejde. Maminka, náš druhý bratr Jiří i můj manžel mají také vážné zdravotní problémy. Jsem proto s manželem doma a pečuji o něj, tudíž není v našich silách jako rodina bratrovi finančně s nákupem elektrického vozíku pomoci. Jaroslav již zjišťoval, jaký vozík bude pro jeho potřeby vhodný a ukázalo se, že Handicare Puma 40 bude tou nejlepší volbou.

Taková pomůcka Jaroslavovi usnadní, jak pohyb po bytě, tak i venku, kde tráví při dobrém počasí nejvíce času. Bude to pro něj radost při těch všech jeho problémech se zdravím. Moc děkujeme všem dárcům, kteří se do pomoci pro mého bratra Jaroslava zapojí, moc si toho vážíme.