Dron pro 129. brigádu na Ukrajině

ČR / Sbírku organizuje Matyáš Zrno

Dron pro 129. brigádu na Ukrajině

0 %

Vybráno 302 502 Kč z 186 000 Kč
Zbývá -539 dnů
Sbírka byla ukončena 06. prosince 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Hoši z 129. brigády mě doprovázeli při natáčení na chersonské frontě v říjnu. V Dudčanech, na linii dotyku, jsme se dostali pod minometnou palbu.

Nyní jsou na pravém břehu Dněpru a potřebují důkladně zmapovat nové ruské pozice na 2. straně kilometr široké řeky, a k tomu potřebují nový, lepší dron.

Dron pro ukrajinské vojáky

Vybrali si DJI Matrice 30. Vydrží ve vzduchu skoro tři čtvrtě hodiny, doletí až 8 kilometrů rychlostí až 23 m/s a především je odolnější vůči špatnému zimnímu počasí.  

Kluci z aerorozvidky ze 129.brigády jsou naši kamarádi z ragbyového oddílu z Krivého rohu. Hned první den války vstoupili do Teritoriální obrany. Ze začátku neměli nic, než kalašnikov a 4 zásobníky. Nyní jsou z nich profesionální vojáci, kteří vyhledávají pozice nepřítele a navádějí na ně dělostřeleckou palbu. Jejich původní profese?

Inženýr, střihač, právník. Těmhle neuvěřitelně odvážným mužům bychom rádi nyní pomohli!

Vybrané peníze půjdou na nákup dronu, který jim umožní lepší průzkum ruských pozic na druhé straně Dněpru. 

Pokud se nepodaří vybrat celá částka, kluci a jejich přátelé se na zbytek složí. Pokud se podaří vybrat více, dokoupíme další vybavení, které je pořád potřeba – náhradní díly, termovize atd.

Prosím, pomozte nám v této válce!

Dron je na místě!

19. 01. 2023

Ještě jednou srdečné díky všem dárcům! Dron pro 129. brigádu je na místě - osobně předaný vojákům ze vzdušného průzkumu. Můžete si vše prohlédnout zde: https://youtu.be/G6ZEFAx1FME

A pro připomenutí, jak to celé začalo: v říjnu jsme natáčeli s oddílem aerorozvědky na chersonské frontě. Skvělí kluci, původně kámoši z ragby... Vzali nás všude, starali se o nás jako o vlastní, dostali jsme se společně pod palbu ruských minometů. Poprosili nás pak, jestli bychom nepomohli vysbírat nějaké peníze na nový dron, který by mohl pracovat i ve špatném počasí a v zimě. Využili jsme tedy platformu znesnaze.cz sbírku a ejhle, do druhého dne se peníze sešly, Nakonec se vybralo 302 000, dron stál 233 000, takže zbude i na další dárečky :)

Nebylo to tak úplně snadné, dron tohoto druhu nekoupíte na rohu ve večerce, dost jsme se zapotili, ale nakonec se podařilo!

Sbírku již podpořilo 294 dárců

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Slava Ukrajini!“
200 Kč — Vítek Pajer před rokem

253 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„držte se!“
777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Slava Ukrajině!“
50 000 Kč — Sylva Rychtalíková před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

909 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

50 € — Anonymní dárce před 2 lety