Domov bez plísně pro samoživitelku Evu a 4 dcerky

Olomouc / Sbírku organizuje Eva Lounová zc.manzes@aweavonuoL

{}
0 %

Domov bez plísně pro samoživitelku Evu a 4 dcerky

Vybráno 22 698 Kč z 50 000 Kč
Zbývá 18 dnů
45 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 08. října 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Jsem mladá maminka, momentálně samoživitelka 4 malých dcer. Jelikož docházelo k domácímu násilí, ukončila jsem vztah s jejich otcem.

Nyní s dětmi bydlíme v pronajatém bytě o velikosti 2+1 ve kterém se vyskytuje plíseň. S majitelem jsem o tom hovořila, ale ten s tím nechce nic dělat. Situaci manipuluje tak, že místo aby zasáhl a byt ošetřil, vyhrožuje mi neobyvatelností bytu a ztrátou bydlení.

Velice se obávám, že z tohoto důvodu může každým dnem přijít ukončení nájemní smlouvy, proto hledám intenzivně nové bydlení pro sebe a mé holčičky. Celá situace je zkomplikovaná tím, že si od července hledám novou práci.

Vaším příspěvkem na kauci a nájem mi pomůžete najít lepší prostředí pro moje děti.

Laura, které je 7 let, navštěvuje první třídu základní školy a ostatní 3 holčičky chodí do mateřské školy. Jako pro každou matku je pro mě velice důležité je chránit a naplňovat jejich potřeby a tím zdraví nezávadný domov bezesporu je. Budu vám moc vděčná, za jakýkoli příspěvek, nebo sdílení našeho příběhu.

Příběh, život, poděkování

Příběh, život, poděkování

18. 09. 2021

Ani nevím, kde začít jako první. Okolo mých 11ti let se vše strašně zvrtlo. Odešel mi táta, můj jediný člověk, který držel vždy celou rodinu pohromadě. Mámu hlídal, aby se řádně starala, i když mamka měla jiného přítele. Tátovi na všem strašně záleželo. Když Táta odešel, máma začala na vše kašlat a já začala být doma sama. Začala jsem být problémové dítě, které bylo na vše samo. Máma věčně pryč a já doma. Přestala jsem chodit do školy a řešila si věci po svém. A tak nastal čas odejít do diagnostického ústavu, a pak do dětského domova, jelikož všichni věděli, že máma se o mě nepostará. Strašně jsem se chtěla vrátit domů, chyběla mi rodina, cítila jsem se strašně odctrčená, cítila jsem vinu na své straně. Nikdy jsem tohle nemohla pochopit, ale naučila jsem se s tím žít a mé mámě odpustila. Po opravdové velké rodině byla touha čím dál silnější. V 16ti letech přišel první životní zlom, narodila se mi první dcera Laura. Na prahu dospělosti jsem se rozhodla opustit dětský domov jelikož moje dcera byla pro mě tím jediným, co jsem měla. Chtěla jsem ji vychovávat v normálním životě a ne v dětském domově. Takže jsem se hnala do života, že je všechno strašně lehký a snadný, ale není to tak. Jelikož dcera měla ústavní péči a já chtěla, aby ji zrušili, dělala jsem pro to vše, ale nešlo to. Takže jsem se vrátila zpět do dětského domova, vyučila se a pak začala znovu. Našla jsem si přítele, práci a chtěla šťastně žít, když pomalu začínalo být doma peklo. Nevěděla jsem, co mám dělat, bála jsem se, že přijdu o holky a nikomu jsem nic neřekla. Až se vše strašně zvyšovalo a už to bylo k nevydržení a viděla jsem holky, jak vše vnímají, rychle jsem tedy vztah ukončila a jsem za to velice ráda. Protože jsem v tom nežila jen já ale i holky. Teď jsme sice na vše z holkama úplně sami, ale jsme zdraví a klidní. Holky jsou pro mě všichno a nikdy bych si je nenechala vzít. Chci udělat maximum proto, aby neměli takový život jako já. Teď mě strašně trápí ten byt, ve kterém bydlíme, plíseň, vlhkost děti to musí dýchat a majitel s tím nic nechce dělat. Otec dětí neplatí ani výživné, vše jsem musela vyřídit, abych měla pro holčičky příjem. Princezny jsou teď ve škole a školce a já si hledám práci, při které bych se mohla i starat o mé holky. Je to vše složité, ale já věřím, že to zvládnu.💪 A holky budou mít na dětství hezké vzpomínky. ❤️ Straně moc všem děkuji za vaše dary, nesmírně si toho vážím.

❤️Poděkování❤️

❤️Poděkování❤️

15. 09. 2021

Chtěla bych za mě a mé dcery poděkovat všem, kteří nám již přispěli, velice si toho vážím. ❤️

Spolupracuji se sociální pracovníci, abych měla pro své dcery to, co mi v dětství dáno nebylo, já sama jsem byla v dětském domově, a proto chci mým dětem dát to nejlepší. Jelikož otec nemá žádný zájem a neplatí ani výživné, tak je to teď vše velice složité. Já přišla o práci a teď si aktivně práci hledám znovu, abych příjem mohla pro své holky zvýšit ❤️

Moje princezny jsou pro mě všechno. Opravdu ze srdce všem moc děkujeme ❤️😊

Sbírku již podpořilo 19 dárců

„Díky za sdílení Vašeho příběhu, držím vám palce.“
777 Kč — Tomáš před 6 hodinami

„Jsem také z Olomouce. Držím palce. Radim Lindner“
200 Kč — Radim včera

500 Kč — Daniel před 2 dny

500 Kč — Vlaďka Š.. před 3 dny

„Přeji pokoj a dobro!“
1 221 Kč — Ludvík před 3 dny

373 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

„Držte se!“
10 000 Kč — Martin s rodinou před 3 dny

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

121 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

„holky ať máte krásný život“
111 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

Další běžící sbírky

Kmenové buňky pro Luboše s ALS
73 %

Kmenové buňky pro Luboše s ALS

Abychom s Kristiánem zůstali spolu doma
70 %

Abychom s Kristiánem zůstali spolu doma

100 kroků zpátky do života
42 %

100 kroků zpátky do života