Domov bez obtíží

Katusice / Sbírku organizuje Jana Štencová

{}

Domov bez obtíží

0 %

Vybráno 800 Kč z 897 000 Kč
Zbývá -1068 dnů
Sbírka byla ukončena 18. června 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

6.10.2020. Den, kdy se celé naší rodině změnil život. Den, kdy mi zavolali z nemocnice a řekli, že manželovi Milanovi museli kvůli vážnému stavu amputovat nohu. Strach o otce mých dvou dětí a dědečka jediného vnuka mnou doslova otřásl. Zvládne se dostat z nejhoršího? Zvládne žít bez nohy?

Obavy, strach, bezmoc...

Když opadl prvotní šok, bylo načase řešit bydlení. Třetí patro bytovky a byt, který byl vše jen ne bezbariérový. Naštěstí se nám za pomoci rodiny povedlo byt poupravit tak, aby alespoň trochu vyhovoval pro manipulaci s invalidním vozíkem.

Další problém nastal hned po manželově návratu z nemocnice. Dopravení do bytu nebyla žádná legrace a představa odříznutí manžela od jeho staré maminky, přátel a čerstvého vzduchu mě děsila.

Na nic jsem nečekala a začala jednat.

Po poradě s odborníky nám byla doporučena invalidní plošina, která by sice vyřešila náš problém, ale za peníze, které nemáme.

Nyní budeme úřad práce žádat o příspěvek na zvláštní pomůcku, jehož maximální výše je 400 tisíc Kč. V případě, že nám bude příspěvek uznán, cílovou částku sbírky ponížíme.

Díky sbírce máme alespoň malou naději, že se náš život vrátí v rámci možností do normálu.

Manželka Jana s rodinou 

Sbírku již podpořilo 3 dárců

„Držte se! Hodně sil!“
500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

100 Kč — Kamila Růžičková před 3 lety

200 Kč — Adela před 3 lety