Darujte pečujícím odpočinek – malý obnos, nevyčíslitelná hodnota

Olomouc / Sbírku organizuje Zet-My, z. s.

{}

Darujte pečujícím odpočinek – malý obnos, nevyčíslitelná hodnota

0 %

Vybráno 12 039 Kč z 500 000 Kč
Zbývá 339 dnů
Sbírka byla ukončena 01. května 2025

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Tuhle sbírku zakládám na podporu spolku Zet-My a jejich odlehčovací služby „ZET“.

Spolek zkvalitňuje život rodin pečujících o děti i dospělé s kombinovaným a mentálním postižením tím, že jim poskytuje odlehčovací službu. Díky té zastoupí rodiče v péči o jejich dítě.

Já sama jsem pečující osoba a kvalita mého života a celé naší rodiny se výrazně zlepšila od dob, co jejich služby využíváme. Doma mám desetiletou dceru Julinku s postižením. Julinka má Angelmanův syndrom (těžká mentální retardace, porucha spánku, epilepsie, absence řeči, motorické opoždění vývoje, porucha rovnováhy) a potřebuje celodenní podporu. Tato péče je dlouhodobá a nepřetržitá.

Jen málokdo si umí představit, jak obrovská zátěž to je, nemáme možnost takřka si nikdy odpočinout, čelíme vysoké míře stresu, nemáme čas na ostatní členy rodiny, většinou nemůžeme pracovat a se svou rodinou se ocitáme v sociální izolaci.

Ze dne na den musíme najít nekončící trpělivost, pochopení a sílu. Julinka nám nedává prostor k vypnutí, bohužel díky poruše spánku ani v noci.

Zet-My nám pečujícím ulevuje zastoupením v péči: ambulantní, terénní i pobytová služba, pro mnoho rodin, jako je ta moje, je to jediná možnost odlehčení a my máme čas na věci, které se zdají ostatním běžné, čas pro sourozence a partnera, čas zajít si k lékaři, na nákup nebo třeba jen relaxovat, číst si knížku nebo vyrazit za sportem, kulturou.

Jak sbírka pomůže?

Peníze z této sbírky pomůžou vylepšit podmínky provozu spolku a poskytování služby pro Julinku a ostatní klienty.

Finanční podpora pomůže zajistit poskytovaní služby pro větší množství žadatelů. Je důležité si uvědomit, že některé rodiny si službu nemohou ani dovolit.

Spolek potřebuje zajistit pro naše děti bezpečný prostor a vybavení. Aktuálně potřebují opravu kuchyně a vybudování venkovního zázemí pro klienty, specializované hřiště, příspěvek na nákup automobilu pro převoz klientů atp. Moc bych si přála, aby takových služeb bylo v našem kraji více a byly dostupné kapacitně a finančně nám všem pečujícím.

Vyzkoušeli jsme jako rodina několik služeb, než se nám podařilo najít tu vhodnou pro naše dítě, klienta se speciálními potřebami. Většinou přišlo odmítnutí z důvodu náročnosti péče.

Naše okolí, přátelé i širší veřejnost jsou překvapeni, že tyhle služby nejsou snadno a běžně dostupné – jako např. volnočasové aktivity pro zdravé děti. Realita je mnohem krutější. Služby nejsou a jejich kapacity jsou silně nedostačující.

Prosím pomozte udělat dobrý skutek a darujte nám pečujícím odpočinek a usnadněte nám život. To co je pro Vás zdarma, má pro nás neformální pečující nevyčíslitelnou hodnotu. Srdečné díky!

Partneři sbírky 1

3061

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 3061. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

Sbírku již podpořilo 22 dárců

252 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

100 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

100 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

252 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

„Snad se to podaří “
777 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

„Znám organizaci a užasné lidi, kteří zde pracuji nebo spíš dělají dobro. Jsou neuvěřitelní. “
1 500 Kč — Velim před 4 dny

150 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

100 Kč — Anonymní dárce před 5 dny

373 Kč — Anonymní dárce před 5 dny

1 221 Kč — JK před 5 dny