Darujme naději: Pomozme udržet centrum nejen pro handicapované děti

Praha / Sbírku organizuje Splněné dětské přání

Darujme naději: Pomozme udržet centrum nejen pro handicapované děti

0 %

Vybráno 3 222 Kč z 192 375 Kč
Zbývá 11 dnů
Sbírka byla ukončena 02. července 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jak to všechno začalo?

Před 12 lety maminka Martina s dcerou Kristýnkou založily neziskovou organizaci. Dostala název Splněné dětské přání. Společně se tenkrát rozhodly vytvořit originální projekt a pomáhat zdravotně znevýhodněným dětem prožít úžasné chvíle, které jim dodají energii, povzbuzení a chuť do života. Napomáhají také s integrací handicapovaných dětí i dospívajících v rámci společnosti. Formou zážitkových aktivit plní dětem jejich přání tak, aby je motivovala k dalšímu rozvoji a dlouhodobě z nich čerpaly pozitivní energii a posílení v náročných obdobích.

První splněné dětské přání

V únoru 2012 se Martině a Kristýnce poprvé podařilo splnit přání nemocné 8leté Vanessce ze Starých Splavů. Přála si vidět muzikál Kleopatra v Divadle Broadway. Na uskutečnění tohoto přání se podílel také patron akce, zpěvák Michal David. Malé a drobné holčičce, která měla vážné zdravotní problémy s růstovým hormonem, po představení zářily oči radostí a spokojeností. To maminku s dcerou motivovalo v aktivitách pokračovat.

Za 12 let se jim podařilo uskutečnit mnoho dětských přání, rodinných akcí i výzev v rámci mise Má to smysl. Prozatím poslední dětské přání se uskutečnilo na konci roku 2023 pro autistu Ondru. Miluje stavebnici Lego a moc si přál navštívit Legoland. On sám se považuje za mistra stavitele a dokáže postavit nebo vymyslet neuvěřitelné kousky. Díky tomuto zážitku a spolupráci s organizátorkami, která zážitkové akci předcházela, se chlapec neuvěřitelně posunul nejen psychicky, ale i komunikačně. Zároveň má mnohem větší sebevědomí, posílil schopnost projevovat se v běžném životě a splněné přání ho motivovalo k tomu, že začal aktivně pomáhat nejen ve svém okolí.

Jak rodinná organizace Splněné dětské přání dále pomáhá?

Organizace vydává od svého počátku životní příběhy o rodinách s nemocnými dětmi a pomáhá maminkám vypovídat se z jejich trápení. Každé vyprávění potom odmění pro povzbuzení výrobkem ze své tvůrčí dílničky. Někdy jde o originální panenku, jindy o polštářek nebo třeba kabelku. Martina ve svém volném čase navrhuje a šije krásné výrobky, které pomáhají získat potřebné finanční dary pro organizaci, aby mohla realizovat další mise. Kristýnka se věnuje hlavně chodu organizace, spravuje finance, připravuje rozpočty pro jednotlivé mise, řeší možnosti spolupráce s umělci, firmami, podnikateli i jednotlivci. Jsou zatím asi jediným dobročinným spolkem s tímto zaměřením, který založila maminka se svou dcerou na pomoc zdravotně znevýhodněným dětem. Jen stěží by je tenkrát napadlo, že i to bude pro druhé inspirací v rámci osobních vztahů. Ano, v průběhu těch let si spolu prošly mnohými výzvami a hledaly cesty, jak si porozumět a vyhovět. O to více je to stmelilo a utužilo vzájemný rodinný i pracovní vztah.

Jaký sen si nyní přeje maminka s dcerou uskutečnit?

Po celých 12 let svého fungování si musely Martina a Kristýnka pronajímat a půjčovat různé prostory na realizované aktivity. Tento způsob se však ukázal jako finančně i časově nevýhodný a mnohdy velice náročný na organizování. Proto zatoužily po stálém zázemí, aby jim odpadl nadbytečný stres, únava a hodiny strávené stěhováním věcí. Touží vytvořit místo, které je harmonické, hezky voní a při návštěvě se tu cítíte dobře a v bezpečí, jako by vás někdo hezky pohladil u srdce. Nedávno se ženám podařilo najít báječné prostory v Praze, které jsou vhodné pro provozování aktivit, setkávání s rodinami i další rozvoj. Pojmenovaly je Nový domov – Místo naděje. Realizace v nových místnostech jim pomůže být efektivnější, ušetřit potřebnou energii, čas a také náklady. Stálé zázemí a útulné prostředí ocení nejen ony, ale zároveň i jejich klienti, kteří je vyhledávají s žádostí o pomoc. 

V čem spočívá vaše konkrétní pomoc?

Maminka s dcerou potřebují pomoc získat peníze na uvedení prostor do provozu a počáteční rozjezd provozu. Vybrané prostory jsou bezbariérové, v blízkosti všech prostředků MHD a jen pár minut od Hlavního nádraží pro mimopražské návštěvníky. Je zde také výtah pro handicapované. Obě místnosti září krásnou energii. V menším prostoru „Nový domov“ se nachází dílnička s originálními výrobky. Najdete tu také Splněné ženské přání - charitativní bazárek určený hlavně pro maminky a ženy s nižšími příjmy. Mohou si vybrat z pestré kolekce oblečení, bot nebo třeba šperků. Větší prostor „Místo naděje“ je určený pro setkání s rodinami, seznamovací či networkingové akce, oslavy, pořádání vzdělávacích aktivit, seberozvojových kurzů a tvůrčích workshopů, a to jak pro rodiny s handicapovanými dětmi, tak i pro zdravé jedince. I proto zní slogan rodinné organizace „Různorodost nás spojuje: handicapovaní a zdraví, ruku v ruce."

Vaše pomoc má skutečný smysl a velkou hloubku

Cílová částka sbírky je 192 375 korun. Finanční příspěvky pomohou Martině s Kristýnkou a jejich rodinné organizaci získat stabilitu a rozjet nové projekty, díky nimž udrží dále tyto prostory v chodu. Pojďme společně splnit sen dvěma ženám, které založily Splněné dětské přání srdcem a vkládají do něj po celou dobu svou energii i lásku, pomáhají šířit naději a bezpočtu rodin již změnily život. Každé navýšení sbírky je pro ně významným usnadněním, aby mohly realizovat další činnosti pro nemocné děti. Poslané příspěvky jsou pro ně pohlazením a povzbuzením, že cesta, na kterou se vydaly, má smysl a vidí ho i ostatní. Pro ně je to poselství, ve kterém chtějí vytrvat, protože si dobře uvědomují jeho obtížnost, ale i významný přínos. Pro ně je samozřejmostí pomoci uplakané mamince s nemocnou ratolestí. Není nic milejšího než se dívat na osobní rozvoj a psychický posun dětí, kterým splnění jejich přání dalo nový smysl života.

Nyní je možnost spojit síly, aby na to maminka s dcerou nebyly samy. Pokud je ve vašich možnostech poskytnout jakoukoli pomoc, velmi to ocení.

Chcete přiblížit, jaké jsou Martina a Kristýnka? Natočili pro vás krátké video :-)

https://youtu.be/EGMb8KU1x6g

Partneři sbírky 1

3037

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 3037. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

Sbírku již podpořilo 2 dárců

„QR platby 13.-20.5.2024“
3 000 Kč — QR platby před měsícem

222 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci