Čtyři kola k mobilitě

Ostrava / Sbírku organizuje Roman Krhut

{}

Čtyři kola k mobilitě

0 %

Vybráno 299 710 Kč z 637 980 Kč
Zbývá -918 dnů
Sbírka byla ukončena 22. listopadu 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Ahoj, jmenuji se Roman a od autonehody v r. 2002, kdy mě zkřížil cestu autobus, jsem ušel kus trnité cesty. I přes mé veškeré úsilí a snahu lékařů se nepodařilo vrátit mým nohám správnou funkci. Srážka zanechala stopy také na krční páteři a hrudně bederní krajině.

Procházel jsem velmi náročným obdobím. Především v začátku nebylo snadné vstřebat všechny informace, odborný lékař mi dával jednu diagnózu za druhou se závěrem: „Je nám líto.“

V mé zdravotní zprávě stojí hned několik diagnóz – středně těžké ochrnutí dolních končetin, snížená citlivost (neuropatie) v nohách i v rukou, těžká porucha spánku, plurisegmentální vertebrogenní algický syndrom, který se projevuje bolestmi v oblasti páteře, a tím bohužel výčet nekončí…

Pohybuji se o francouzských holích a mám peroneální pásku, která mi trochu drží nohu abych nezakopával. Mám nárok na elektrický invalidní vozík, ale jakožto zdatný chlap usuzuji, že když to s nohami ještě nějak jde, prostě budu dělat vše pro to, aby tomu tak mohlo ještě být pár let.

Tímto bych vás všechny chtěl požádat o možnost fungovat s pomocí motorového parťáka, který mi dá mobilitu, svobodu a hlavně bude šetřit ty mé zlobivé nohy. I přesto, že jsem v plném invalidním důchodu odmítám sedět doma a nic nedělat.

Rád bych měl možnost dojezdu třeba na brigádu/částečný úvazek. Prostě fungovat jako chlap. O příspěvek na pořízení automobilu jsem požádal, žádost úřady zamítly. Budu řešit odvoláním proti rozhodnutí.

Protože měřím 197 cm, nebylo lehké vybrat auto, které bude mít automatickou převodovku, bude vyvýšené a hlavně prostorově vyhovující pro mé nohy i s ortézou. Nakonec se mi jedno podařilo vyhlídnout – KIA XCEED CROSSOVER, tento model je v našem kraji úplně poslední.

Budu velmi vděčný za vaší finanční pomoc i sdílení mého příběhu.

Roman

Díky všem dárcům !!!

13. 12. 2021

Moc děkuji platformě Z NESNÁZE 21, která vytvořila veřejnou sbírku na kterou dárci mohli zasílat finanční dary pro spět získání mobility a možností žít soběstačný život v rámci možností. A děkuji za každý finanční dar, který dárci zaslati na veřejnou sbírku . Touto cestou moc děkuji přispívatelům daru.

ROMAN

Pozdrav

08. 11. 2021

Dobrý den, moc vás všechny zdravím!

Nesmírně si vážím všech finančních darů, které mě přibližují k mobilitě.

Jste úžasní. Všem, kteří mi pomohli nebo ještě pomohou, moc děkuji a jsem vděčný za podporu a pomoc.

S přáním hezkého dne

Roman

Sbírku již podpořilo 56 dárců

252 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

9 346 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

654 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

6 900 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

2 755 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

345 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

9 500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

2 500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

349 Kč — Anonymní dárce před 3 lety