Čtyři kola k mobilitě

Ostrava / Sbírku organizuje Roman Krhut zc.manzes@tuhrk.namor

{}
0 %

Čtyři kola k mobilitě

Vybráno 873 Kč z 637 980 Kč
Zbývá 16 dnů
0 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 06. října 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Ahoj, jmenuji se Roman a od autonehody v r. 2002, kdy mě zkřížil cestu autobus, jsem ušel kus trnité cesty. I přes mé veškeré úsilí a snahu lékařů se nepodařilo vrátit mým nohám správnou funkci. Srážka zanechala stopy také na krční páteři a hrudně bederní krajině.

Procházel jsem velmi náročným obdobím. Především v začátku nebylo snadné vstřebat všechny informace, odborný lékař mi dával jednu diagnózu za druhou se závěrem: „Je nám líto.“

V mé zdravotní zprávě stojí hned několik diagnóz – středně těžké ochrnutí dolních končetin, snížená citlivost (neuropatie) v nohách i v rukou, těžká porucha spánku, plurisegmentální vertebrogenní algický syndrom, který se projevuje bolestmi v oblasti páteře, a tím bohužel výčet nekončí…

Pohybuji se o francouzských holích a mám peroneální pásku, která mi trochu drží nohu abych nezakopával. Mám nárok na elektrický invalidní vozík, ale jakožto zdatný chlap usuzuji, že když to s nohami ještě nějak jde, prostě budu dělat vše pro to, aby tomu tak mohlo ještě být pár let.

Tímto bych vás všechny chtěl požádat o možnost fungovat s pomocí motorového parťáka, který mi dá mobilitu, svobodu a hlavně bude šetřit ty mé zlobivé nohy. I přesto, že jsem v plném invalidním důchodu odmítám sedět doma a nic nedělat.

Rád bych měl možnost dojezdu třeba na brigádu/částečný úvazek. Prostě fungovat jako chlap. O příspěvek na pořízení automobilu jsem požádal, žádost úřady zamítly. Budu řešit odvoláním proti rozhodnutí.

Protože měřím 197 cm, nebylo lehké vybrat auto, které bude mít automatickou převodovku, bude vyvýšené a hlavně prostorově vyhovující pro mé nohy i s ortézou. Nakonec se mi jedno podařilo vyhlídnout – KIA XCEED CROSSOVER, tento model je v našem kraji úplně poslední.

Budu velmi vděčný za vaší finanční pomoc i sdílení mého příběhu.

Roman

Sbírku již podpořilo 4 dárců

200 Kč — Anonymní dárce před měsícem

200 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Drž se chlape.“
100 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Každá kapka pomůže a hodně kapek může splnit cíl :-) Držíme palce “
373 Kč — Anonymní dárce před měsícem

Další běžící sbírky

Kmenové buňky pro Luboše s ALS
73 %

Kmenové buňky pro Luboše s ALS

Abychom s Kristiánem zůstali spolu doma
70 %

Abychom s Kristiánem zůstali spolu doma

100 kroků zpátky do života
42 %

100 kroků zpátky do života