Bydlení pro samoživitelku s hendikepovaným synem

České Budějovice / Sbírku organizuje Galina Charcenko zc.manzes@1ketjov.kenad

{}
0 %

Bydlení pro samoživitelku s hendikepovaným synem

Vybráno 60 000 Kč z 60 000 Kč
Zbývá 49 dnů
100 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 11. března 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Halina je maminka samoživitelka, která se sama stará o hendikepovaného chlapce Danielka, který má dětskou mozkovou obrnu. Sama Halina řeší své zdravotní obtíže a čeká ji počátkem ledna operace. Nyní přišla další rána - hrozí, že nebudou mít od nového roku kde bydlet.

Když bylo Danielovi 9 měsíců, manžel nás opustil a celá jeho rodina se k nám otočila zády. Dodnes si myslím, že se nedokázali smířit s postižením syna. Ukončila jsem tak manželství a skočila jsem do kolotoče 13 lékařů a začala bojovat jako lvice s jeho nemocí.

Syn má těžké mentální, řečové a pohybové postižení. Za pár let přišla těžká imuno-buněčná porucha, autismus a syn prodělal 2 náročné operace nohou.

Jsem pro něj tedy matkou, otcem, babičkou a dědu v jedné osobě. Péče je velmi náročná, 15 let bez odpočinku a dovolené. Na úkor všech problémů láska zvítězila a děkuji lidem dobré vůle a naprosto všem nadačním fondům ČR – dokázali jsme Daniela zvednout na nohy.

Nejtěžší pro mě je udržet si střechu nad hlavou a vybudovat Danielovi útulný domov, což se mi nedaří… Sousedům vadily projevy nemoci – především projev a zvuky. Tím pádem hledali problém ve mně, což mě moc mrzelo.

Koncem tohoto roku mi končí nájemní smlouva, majitel ji ukončil bez výpovědní lhůty. Hrozí nám tak vystěhování. Výtěžek sbírky použijeme na 3 nájmy.

11.1.2021 jdu na operaci. Nebudu se tedy moci starat o syna a domácnost. Proto prosím všechny lidi dobré vůle, jestli by nám mohli pomoci v tak těžké životní situaci. Všem, kteří nám pomohou udržet si střechu nad hlavou DĚKUJEME.

Daniel a jeho máma Halina

Sbírku již podpořilo 60 dárců

„znesnáze21 slaví 1. narozeniny! “
8 454 Kč — znesnáze21 před 2 hodinami

300 Kč — Anonymní dárce včera

100 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

200 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

150 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

121 Kč — Miroslav Breznan před 5 dny

121 Kč — Anonymní dárce před týdnem

200 Kč — Jary Tauber před týdnem

„Jste úžasná, držte se!“
373 Kč — Anonymní dárce před týdnem

200 Kč — Anonymní dárce před týdnem

Další běžící sbírky

Domů i do stáje bez bariér
77 %

Domů i do stáje bez bariér

Školka pro Verunku
100 %

Školka pro Verunku

Strážci Plamene na podporu kultury
18 %

Strážci Plamene na podporu kultury