Bydlení pro samoživitelku s hendikepovaným synem

České Budějovice / Organizer: Galina Charcenko zc.manzes@1ketjov.kenad

{}
0 %

Bydlení pro samoživitelku s hendikepovaným synem

Amount raised 60 000 Kč of 60 000 Kč goal
Left -431 days
100 % z původního cíle
The campaign has ended 11. March 2021

Help by sharing

Halina je maminka samoživitelka, která se sama stará o hendikepovaného chlapce Danielka, který má dětskou mozkovou obrnu. Sama Halina řeší své zdravotní obtíže a čeká ji počátkem ledna operace. Nyní přišla další rána - hrozí, že nebudou mít od nového roku kde bydlet.

Když bylo Danielovi 9 měsíců, manžel nás opustil a celá jeho rodina se k nám otočila zády. Dodnes si myslím, že se nedokázali smířit s postižením syna. Ukončila jsem tak manželství a skočila jsem do kolotoče 13 lékařů a začala bojovat jako lvice s jeho nemocí.

Syn má těžké mentální, řečové a pohybové postižení. Za pár let přišla těžká imuno-buněčná porucha, autismus a syn prodělal 2 náročné operace nohou.

Jsem pro něj tedy matkou, otcem, babičkou a dědu v jedné osobě. Péče je velmi náročná, 15 let bez odpočinku a dovolené. Na úkor všech problémů láska zvítězila a děkuji lidem dobré vůle a naprosto všem nadačním fondům ČR – dokázali jsme Daniela zvednout na nohy.

Nejtěžší pro mě je udržet si střechu nad hlavou a vybudovat Danielovi útulný domov, což se mi nedaří… Sousedům vadily projevy nemoci – především projev a zvuky. Tím pádem hledali problém ve mně, což mě moc mrzelo.

Koncem tohoto roku mi končí nájemní smlouva, majitel ji ukončil bez výpovědní lhůty. Hrozí nám tak vystěhování. Výtěžek sbírky použijeme na 3 nájmy.

11.1.2021 jdu na operaci. Nebudu se tedy moci starat o syna a domácnost. Proto prosím všechny lidi dobré vůle, jestli by nám mohli pomoci v tak těžké životní situaci. Všem, kteří nám pomohou udržet si střechu nad hlavou DĚKUJEME.

Daniel a jeho máma Halina

Poděkování

23. 03. 2021

Chtěli jsme poděkovat, já a můj syn, celému kolektivu nadačního fondu za tak úžasný projekt pro matky samoživitelky. Touto cestou jsme chtěli poděkovat i všem lidem, kteří se podíleli na pomoci pro nás v tak těžké chvíli. Přejeme všem hodně zdraví, radosti v duši. Ještě jednou všem děkujeme za tak obrovskou a bohulibou pomoc pro nás. Finanční pomoc použijeme na uhrazení nájmu a kauci.

 

S pozdravem a úctou maminka Halina a můj syn Dan

60 donations

“znesnáze21 slaví 1. narozeniny! ”
8 454 Kč — znesnáze21 1 year ago

300 Kč — Anonymous donor 1 year ago

100 Kč — Anonymous donor 1 year ago

200 Kč — Anonymous donor 1 year ago

150 Kč — Anonymous donor 1 year ago

121 Kč — Miroslav Breznan 1 year ago

121 Kč — Anonymous donor 1 year ago

200 Kč — Jary Tauber 1 year ago

“Jste úžasná, držte se!”
373 Kč — Anonymous donor 1 year ago

200 Kč — Anonymous donor 1 year ago

Discover more

Při požáru přišli rodiče o dceru. Pomozme jim alespoň opravit dům
52 %

Při požáru přišli rodiče o dceru. Pomozme jim alespoň opravit dům

Lucince s leukémií odlehčí automobil
24 %

Lucince s leukémií odlehčí automobil

Rehabilitace pro smíška Didi
10 %

Rehabilitace pro smíška Didi