Bojovník Ondrášek

České Budějovice / Sbírku organizuje Petra Berdychová zc.manzes@avokivdulatep

{}
0 %

Bojovník Ondrášek

Vybráno 54 350 Kč z 50 000 Kč
Zbývá -106 dnů
109 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 25. ledna 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Maminka Petra přivedla na svět dvojčátka Ondráška a Matýska. Děti se narodily předčasně a nevážily ani 1000 g. U Ondráška se brzy objevily zdravotní problémy. Chlapec prodělal rozsáhlé krvácení, museli ho intubovat a teprve měsíčnímu miminku byl zaveden VP-shunt, což je hadička, která vede z hlavy do bříška, odkud samovolně odtéká mozkomíšní mok.

Lékaři na začátku neměli dobré prognózy, ale malý bojuje a ukazuje všem, že to půjde… sice hodně pomalu, ale půjde. Ondrášek je zcela závislý na maminčině péči, sám se nenají, neleze, ani se neplazí.

Maminka by chtěla proto s vaší pomocí vybrat finance na nákladné rehabilitační služby, které Ondráška posouvají výrazně dopředu.

Ondrášek má obstrukční hydrocephalus, dětskou mozkovou obrnu a je výrazně vývojově opožděný. Chlapci je 2 a půl roku, vývojově odpovídá 12 měsícům. Podstoupil už dvě operace pro nefunkčnost hadičky, a to ho vždy posunulo zpět na začátek.

Po únorovém pobytu v Janských lázních začal Ondrášek dělat velké pokroky. Maminka tak se synem absolvovala další léčebné terapie – hiporehabilitační pobyt, lázně v Klimkovicích, intenzivní rehabilitace v Centru Arpida a momentálně je chlapec v neurorehabilitační klincie Armandi Therapy Clinic.

A výsledek? Ondrášek si začal sedat, posunuje po zadečku a dostane se do vysokého kleku. Občas si zvládne i stoupnout. Stále však nemluví a má občasné problémy s kousáním větších kousků jídla.

Všem moc děkujeme.


Poděkování

Poděkování

20. 01. 2021

Dobrý den všem dárcům 🥰 chtěla bych moc poděkovat za všechny vaše příspěvky do sbírky pro Ondráška... Povedlo se nám vybrat penízky skoro na celé dvě terapie u Armandi therapy clinic kam poputují všechny peníze ze sbírky 🙂 Ondraskovi terapie moc pomáhají a už stojí u nábytku 🙂 přidávám fotečky z našich terapií 🙂

Sbírku již podpořilo 156 dárců

150 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

120 Kč — Eva Hlávková před 5 měsíci

600 Kč — Adéla Vrbová před 5 měsíci

130 Kč — Adéla Vrbová před 5 měsíci

200 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

„Držte se, moc vám přeji zlepšení. “
500 Kč — Lucie Rajsiglová před 5 měsíci

200 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

100 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

„Ondrášku “
200 Kč — Kateřina před 5 měsíci

300 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

Další běžící sbírky

Parukou pomůžeme Vanesce být stejná  jako ostatní děti
66 %

Parukou pomůžeme Vanesce být stejná jako ostatní děti

Na nový začátek pro samoživitelku Martu
56 %

Na nový začátek pro samoživitelku Martu

Dovybavme domov samoživitelky Jitky a nemocného syna
77 %

Dovybavme domov samoživitelky Jitky a nemocného syna