Bojovník Ondrášek

České Budějovice / Sbírku organizuje Petra Berdychová

{}

Bojovník Ondrášek

0 %

Vybráno 54 350 Kč z 50 000 Kč
Zbývá -1125 dnů
Sbírka byla ukončena 25. ledna 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Maminka Petra přivedla na svět dvojčátka Ondráška a Matýska. Děti se narodily předčasně a nevážily ani 1000 g. U Ondráška se brzy objevily zdravotní problémy. Chlapec prodělal rozsáhlé krvácení, museli ho intubovat a teprve měsíčnímu miminku byl zaveden VP-shunt, což je hadička, která vede z hlavy do bříška, odkud samovolně odtéká mozkomíšní mok.

Lékaři na začátku neměli dobré prognózy, ale malý bojuje a ukazuje všem, že to půjde… sice hodně pomalu, ale půjde. Ondrášek je zcela závislý na maminčině péči, sám se nenají, neleze, ani se neplazí.

Maminka by chtěla proto s vaší pomocí vybrat finance na nákladné rehabilitační služby, které Ondráška posouvají výrazně dopředu.

Ondrášek má obstrukční hydrocephalus, dětskou mozkovou obrnu a je výrazně vývojově opožděný. Chlapci je 2 a půl roku, vývojově odpovídá 12 měsícům. Podstoupil už dvě operace pro nefunkčnost hadičky, a to ho vždy posunulo zpět na začátek.

Po únorovém pobytu v Janských lázních začal Ondrášek dělat velké pokroky. Maminka tak se synem absolvovala další léčebné terapie – hiporehabilitační pobyt, lázně v Klimkovicích, intenzivní rehabilitace v Centru Arpida a momentálně je chlapec v neurorehabilitační klincie Armandi Therapy Clinic.

A výsledek? Ondrášek si začal sedat, posunuje po zadečku a dostane se do vysokého kleku. Občas si zvládne i stoupnout. Stále však nemluví a má občasné problémy s kousáním větších kousků jídla.

Všem moc děkujeme.


Poděkování

20. 01. 2021

Dobrý den všem dárcům 🥰 chtěla bych moc poděkovat za všechny vaše příspěvky do sbírky pro Ondráška... Povedlo se nám vybrat penízky skoro na celé dvě terapie u Armandi therapy clinic kam poputují všechny peníze ze sbírky 🙂 Ondraskovi terapie moc pomáhají a už stojí u nábytku 🙂 přidávám fotečky z našich terapií 🙂

Sbírku již podpořilo 156 dárců

430 Kč — Zdeňka Malá před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Držím palce.“
373 Kč — Jakub Šafránek před 3 lety

50 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

373 Kč — Žákovi před 3 lety

„Držíme s Davídkem palce“
300 Kč — Pavlína Jiráková před 3 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

120 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Prejeme mnoho zdravi! T,V,M“
121 Kč — Tom před 3 lety

100 Kč — Jana Hromčíková před 3 lety